آشنایی با انواع پوستر – خانه چاپ و گرافیک

در اینجا از یک لوگوی مثلثشکل برای طراحی پوستر با فتوشاپ استفاده کردهایم. مراحل آموزش طراحی پوستر با فتوشاپ انجام شده است و در ادامه کافی است تا کمی با تایپوگرافی آشنا باشید تا بتوانید طرحی مانند زیر را به پوستر اضافه کنید. شما به راحتی می توانید با لایه ها، افکت ها و فایل های چند صفحه ای کار کنید. برای اینکه به هنگام طراحی پوستر با فتوشاپ بتوانید تمرکز بیننده را به مرکز پوستر جذب کنید بهتر است از افکت «Vignette» کمک بگیرید برای ایجاد چنین حالتی به راحتی میتوانید از یک قلممو مشکی نرم استفاده کنید و گوشههای پوستر را با رنگ مشکی همانند تصویر زیر قلم بکشید. برای تکمیل مکعب در ادامه میتوانید به طور مجدد با استفاده از قلممو سفید و حالتهای ترکیبی Normal و Overlay، شکل روی مکعب را بهبود بدهید. اولین پوسترها برروی چوب طراحی می شدند و تاریخ شروع و ابداع پوستر به اواخر قرن نوزده میلادی در انگلستان باز می گردد و سیر تحولات آن، در همان سالها در فرانسه جایی که ژول شره، پدر هنر پوستر در آن زندگی میکرد، ادامه پیدا کرد.

اما یکسری بایدها و نبایدها در طراحی پوستر وجود دارد که لازم است هر طراحی به آنها توجه کند. ایجاد کنتراست و تضاد در تصویر باعث جلب توجه مخاطب میشود. در ادامه طراحی پوستر با فتوشاپ میتوانید از تکینکهای گفته شده در گام قبل کمک بگیرید و شکلهای سهبعدی دیگری را مطابق تصویر زیر در بوم خود ایجاد کنید. به این ترتیب، نحوه طراحی محصولات زیر را میتوانید در هر درس یاد بگیرید. پیش از همه باید در خصوص انواع متریال کاغذ دیواری پوستری پرس و جو نموده و پس از انتخاب یک متریال مناسب و با توجه به بودجه مالی خود مبادرت به خرید پوستر دیواری نمایید. پوسترها متنوع هستند و روشی آسان برای انتقال پیام شما و جلب توجه مخاطبینتان خواهد بود. با توجه به کاربرد پوستر، معمولا پوسترها را در مسیرهای پرتردد و اماکنی که کردم در آنجا بیشتر رفت و آمد دارند، نصب میشوند. توفیق هنری این پوسترها بیشتر از آن رو است که هنرمند پوستر ساز ، فارغ از تحمیل نظریات سفارش دهنده ، می تواند فکر و سلیقه و فن خود را بهتر ارائه دهد .

آنها برای کوبیدن صدا و آگاهی برای یک رویداد آینده استفاده میشوند و همچنین ارائه اطلاعات آنها کم است اما در عین حال دعوت به عملی را انجام میدهند. در تعریفی ساده، پوستر یک اثر چاپ و تکثیر شده است که برای هدفی مشخص طراحی شده و به منظور اطلاع رسانی به قشر گسترده ای از مخاطبین جامعه ارائه می شود. به همین دلیل، فرادرس دورهای ۳/۵ ساعتی را در قالب هشت درس تدوین کرده است. «سهیل بحرکاظمی» دانشآموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی نفت از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است. از حدود ۱۵۰ سال قبل نیز در ایران پوستر ها برای تبلیغات دینی مورد استفاده قرار میگرفتند که ترکیبی از نوشتار و تصور داشتند. بهتر است قبل از هرچیز به طرح های ساختار شکنانه نیز فکر کنید. به این نوع از تصاویر، تصاویر غیرمستقیم میگویند. این تصاویر به صورت مستقیم به بیننده نمایش داده میشوند. ایجاد ارتباط بصری برای انتقال مفاهیم، پیام و اطلاعات خاص به مخاطب، عناصر استفاده شده در طراحی پوستر با استفاده از المانهای خاص، محتوا و تصایر مرتبط است که همگی توسط تخیل طراح در کنار هم چیده میشوند. پوسترهای دیواری همگی به یک صورت چاپ می شوند ولی در بین طرح های بیشمار موجود بعضی از طرح ها هستند که طرفداران بیشتری دارند و آن هم طرح های ۳ بعدی هستند .

آشفتگی بصری: وجود اجزا و عناصر گوناگون و متعدد اشکالی ندارد، اما این گوناگونی نباید آنقدر زیاد شود که آشفتگی یا به هم ریختگی ایجاد کند. در ادامه برای جلوه بهتر میتوانید تصویر یک سحابی را در بالای لایه مکعب روبیک قرار دهید با کلیک راست بر روی لایه و انتخاب «Create Clipping Mask»، تصویر این سحابی فقط در داخل روبیک قرار میگیرد و با قرار دادن حالت رنگی بر روی «Multiply» و کاهش «Opacity» به ۴۰ درصد، به تصویر زیر دست پیدا میکنید. با قرار دادن حالت ترکیبی بر روی «Overlay» جلوه نوری سهبعدی خواهید داشت. این لوگو را در بالای تصویر قرار میدهیم. در این مرحله سعی میکنیم به کمک قلممو سفید، بر روی بوم اصلی نقاطی سفیدرنگ اضافه کنیم و حالت ترکیبی را بر روی Overlay قرار دهیم تا به تصویر زیر برسیم. ممکن است یک پوستر حاوی پیامی خاص باشد و یا صرفاً اطلاعات خاصی را به شما بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید