اصول و قواعد کلی طراحی پوستر ؛ تهیه و تنظیم توسط فناوری اطلاعات زیفا

چاپ پوستر ارزان و با کیفیت را در گروه چاپ و تبلیغات آذین هنر تجربه نمایید. سوالات کلیدی هستند که تشخیص دهید کدام چاپگر برای شما بهترین گزینه برای شما و کار چاپ شما خواهد بود. ما 10 سال پیش کاغذ ها را Overlap نمی گذاشتیم و لب به لب بود حتی توی برش های کاغذ اگر دالبری می شد یا مشکلی داشت توی نصب پوستر مشخص می شد حتی اگر نصاب می خواست که پوستر را کنار هم قرار دهد اگر دستش روی کاتر لغزش ایجاد می کرد در هنگام نصب مشخص می شد ولی اورلب دیگر همه این مشکلات را پوشش داده است. آگهی های همگانی در اواخر قرن پانزدهم میلادی بوجود آمد و از قرن شانزدهم بود که اعلامیه های دولتی و آگهی های چاپی که شامل حروف چاپی بودند متداول شد تا به امروزه که می بینیم پوسترهای مصور رنگی بوجود آمده است. زمانی که به دنبال یک چاپگر میگردید، بروید و با آنها ملاقات کنید.

دیدن چیزی در فرد ایده بهتری از کیفیت کار به شما میدهد تا دیدن نمونههای آنلاین – بعلاوه، این فرصت را به شما میدهد تا سوالاتی در مورد روند آنها بپرسید. آخرین چیزی که باید در هنگام طراحی پوستر خود در نظر بگیرید، مهمترین نکته است – اطمینان از اینکه همه چشمها به اقدام شما بستگی دارد. چون مخاطبان شما از قبل با این نماد که فقط مختص شما است، آشنایی دارند و میدانند که چه چیزی را تبلیغ میکنید. شما چند بار روی پوسترها کار میکنید؟ تصاویری که توسط شما ایجاد شدهاند میتوانند صاف و یا چند لایه باشند. زمان آن رسیده که طراحی پوستر تان را بررسی کنید و ببینید آیا قبل از این که پوستر شما آماده چاپ شود، باید تغییراتی ایجاد کنید. اما قبل از اینکه پوستر تکمیلشده خود را در دست داشته باشید، باید طراحی خود را ارزیابی کرده و آن را پرینت بگیرید. یعنی تصویر را Deform نمی کنیم بلکه تصویر را Crop می کنیم ولی اگر تصویر مربع دارد اما دیوار به شکل عمودی می باشد و تناسب عرض و ارتفاع بیشتر است باید راست تصویر را کراپ کرده و وقتی کراپ می کنیم امکان دارد بخش هایی که دوستش داریم دیگر نباشد و دیگه توی تصویر باید این را در نظر بگیریم چون دیگر دست ما نیست و کاری نمیشه کرد بخش هایی که می خواهیم را می توانیم انتخاب کنیم و کراپ کنیم و بفرستیم برای مشتری تا تأیید کند و سپس چاپ شود.

پوستر دیواری بر اساس سایز و تصویری که می خوان نصب بشه حالت سلیقه ای دارد و یه سری چیزها هست که علمی هستند که باید در نظر بگیرن چون باید رنگ بندی شوند. کاغذ فون کوتینگ دارد که برای سقف استفاده می شود که هیچیش نمی شود ولی سان و چرم انکان دارد بعد از مدتی درزی باز کند و ماندگاریش کمتر شود. حال اگر کار کم بیاید یعنی اگر فرض کنید توی سایزبندی هیچ کاری نمی شود کرد چون حتی اگر بخواهیم یه تیکه را مجدد چاپ کنیم این امکان وجود دارد که رنگ به رنگ قبلی مطابقت نداشته باشد یا حتی سایز ها با هم یکی نباشند یا نصاب نتواند خوب تراز کند پس تحت هیچ شرایطی نمی توان کاری کرد برای همین سایزبندی خیلی مهم است. Adobe Spark یک ابزار محبوب پوسترسازی است که به راحتی کاربران را قادر می سازد تا گرافیک های اجتماعی، صفحات وب و ویدیوهای کوتاه ایجاد کنند. اکنون تنها دستگاه های دولتی نبودند که به پوسترهای سفارش کار می دادند ، بلکه موسسات خصوصی نیز ضمن آشنا شدن با کار کرد اجتماعی این هنر آنرا برای مقاصد بازاریابی و تبلیغات به کار می گرفتند .

سپس، باید مشخص کنید که کدام مواد چاپی به بهترین شکل برای پوستر و بودجه شما کار خواهند کرد. A3, A3 و A4انجام میگیرد که بسته به نوع کار میتوان آنها را انتخاب کرد همچنین سایزهای بزرگتر با چاپ دیجیتال لارج فرمت تا عرض 150 سانتی متر و بزرگتر از عرض 150 سانتی متر با استفاده از دستگاههای outdoor در عرض 3 و 5 متر چاپ میگردد. در ادامه، ۲۵ نکته عنوانشده که با بکارگیری آنها میتوان تم یک طراحی که حاوی پیام پوستر است را دریافت کرد. ببینید در هر منطقه لازم است خودتان برای پخش و نصب پوستر و برگه دست به کار شوید یا میتوانید آنها را بفرستید و کار پخش و نصبش را به دیگران واگذار کنید. حال مراحل چاپ را توضیح می دهیم که در ابتدا تصویر توسط مشتری انتخاب شده سایز دیوار گرفته می شود که در مورد سایز گرفتن دیوار وقتی عرض و ارتفاع دیوار گرفته می شود به این دلیل که امکان دارد روی دیوار قناصی وجود داشته باشد باید 5 سانت به عرض و ارتفاع اضافه کنند و سپس اندازه عرض و ارتفاع را اعلام کنند که اگر اضافه تر باشد در موقع برش خوردن هیچ مشکلی پیش نمی آید ولی اگر این 5 سانت کم بیاید دیوار به شکل خیلی زشتی در می آید.

دیدگاهتان را بنویسید