اصول و قواعد کلی طراحی پوستر ؛ تهیه و تنظیم توسط فناوری اطلاعات زیفا

در اکثر کشورهای آسیایی و آفریقایی و آمریکای لاتین نیز هنر پوستر اهمیت روز افزونی کسب کرده است . نوع دستگاه چاپ پوستر و کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی بر روی وضوح تصویر و کیفیت نهایی محصول خواهد داشت؛ بنابراین بهتر است اقدام به خرید پوستر دیواری از شرکت هایی نمایید که جهت طراحی و چاپ محصولات خود از بهترین دستگاه های موجود استفاده می کنند. این نوع پوستر ها معمولا اعلان همگانی برای یک رویداد مهم مثل یک کنسرت یا راهپیمایی یا گردهمایی و نمایشگاه طراحی میشوند که معمولا تاریخ و زمان این رویدادها در آن قید میشود و پس از آن رویداد جمع آوری میشوند. منظور از داشتن وحدت این بوده که چیدمان اجزای پوستر صحیح بوده و این چیدمان متناسب با نوع موضوع انتخاب گردد. برای این منظور با ما تماس بگیرید. به طور مثال می توانید لیوان آب را در نظر بگیرید که روی آن موج های دریا پدیدار شده است.این ایده می تواند به صورت های دیگری هم طراحی شود و کار شما را جذاب کند.

به طور مثال اگر قرار است محصولی را به فروش برسانید، فراموش نکنید که حتما راه ارتباطی را برای مشتری و همچنین شرکت عرضه کننده محصول در پوستر درج کنید. به طور مثال 7 پوستری که به زبان های مختلف بصری و ایده های مختلف ویژگی های محصول شما را از کانال های متفاوت بصری به ذهن مخاطبتان ارسال میکند. این گزینه مناسب آن دسته از افرادی است که تعداد زیادی از پوستر نیاز ندارند ( مثلا 200 عدد ) و یا اینکه زمان کافی برای ارسال کار به چاپخانه ندارند و می خواهند بصورت فوری و یکی دو ساعته کار چاپ شده را دریافت نمایند. بسیاری از افراد تصور میکنند قیمت پوستر دیواری سه بعدی به علت ارائه یک تصویر بی نظیر و منحصر به فرد بسیار بیشتر از دیگر محصولات ارائه شده است اما بهتر است بدانید که این تصاویر چون در قالب چاپگر ها بر روی کاغذ های مخصوصی اجرا می شوند، هیچ گونه تاثیری بر روی قیمت نهایی محصول نداشته و آن چیزی که تعیینکننده قیمت پوستر دیواری است همان متریال و دستگاه چاپ مورد استفاده برای طراحی و تولید یک محصول می باشد؛ بنابراین شما اگر بر حسب علاقه خود قصد خرید پوستر سه بعدی را دارید به هیچ وجه نگران افزایش قیمت آن به علت سه بعدی بودن تصویر نباشید.

مهمترین عاملی که میتواند توجه افراد نسبت به پوستر جلب کند، طراحی و کیفیت آن است. هدف از طراحی پوستر آموزشی آگاهی جامعه یا افراد مراجعه کننده به یک شرکت یا سازمان ارائه کننده خدمات است. اگر ازاینروش تبلیغاتی در مکان درستی استفاده شود، میتوانند توجه افراد را به خود جلب کند. رخدادها و رویدادهای شما از اهمیت خاصی برخوردارند.این رویدادها می تواند فروش شما را چندبرابر کند و می توانید مخاطب خودتان را دست چین کنید. یکی دیگر از تاثیرات عمیق پوستر دیواری سه بعدی ایجاد حس برجستگی در محصول مورد نظر است، بدین صورت که مخاطب اگر در فاصله ای مناسب از پوستر دیواری قرار داشته باشد تصور می کند تصویر مورد نظر کاملاً برجسته و لاکچری است این در حالی است که پوستر سه بعدی کاملاً مسطح و غیره برجسته است. اما نکته قابل توجه آن است که شما به راحتی می توانید طرح مورد نظرتان را انتخاب کرده و آن را روی پوسترهای دیواری چاپ کنید. همچنین در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات نصب پوستر انجام می شود که قابل مقایسه با روش های دیگر نیست. لازم به ذکر است که طرح هر یک از قطعات با دیگر قطعه ها فرق دارد.

یکی از نمونه های پوستر کتاب ، پوستری است که ادوارد مانه برای کتاب گربه ها ساخته است . خرید سفارشی کاغذ دیواری پوستری از جمله مواردی است که در راستای افزایش جلوه و زیبایی پوستر دیواری پیشنهاد می گردد. هنرمند می تواند با بکار بردن خلاقیت در کنار رعایت اصول و استانداردهایی که در ادامه ذکر شده است پوستری جذاب را طراحی نماید. فراموش نکنید که چون پوستر یک ابزار تبلیغاتی است بنابراین پیام آن نباید مبهم باشد و برداشتهای متفاوتی از آن شود. اما پوستر دیواری اینگونه نیست و فقط یک طرح را به تصویر میکشد. امروزه فروش پوستر دیواری به صور مختلفی انجام میشود. در این خصوص باید با توجه به فعالیت تجاری خود مبادرت به خرید پوستر دیواری سه بعدی نمایید. پوستر دیواری نقاشی مناسب افرادی است که علاقه مند به هنر هستند و یا از المان های هنری در دکوراسیون منزل یا محل کارشان بهره برده اند. یکی از به روزترین فعالیت های امروزه در دنیای تبلیغات کمپین های تبلیغاتی است. به تدریج طراحی پوستر دچار تغییر و تحولاتی شد به خصوص در کشور فرانسه یعنی جایی که پدر هنر پوستر یعنی “ژول شره” در آنجا ساکن بود و بالاخره در خلال جنگ جهانی دوم بود که چاپ و طراحی پوستر به کاغذ و مقوا رسید و توانست جایگاه بسیار خوبی در دنیای تبلیغات برای خود پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید