اصول و قواعد کلی طراحی پوستر ؛ تهیه و تنظیم توسط فناوری اطلاعات زیفا

طراحی بردهای درون شهری جهت نصب پوستر تابع این ابعاد استاندارد است یعنی نسبت چند ۵۰ سانت به طول و چند ۷۰ سانت به عرض. اگر در زمینه نصب پوستردیواری مهارت ندارید حتما باید از نصاب با تجربه کمک بگیرید، بعد از اینکه سفارش شما آماده شد ما بهترین نصاب های پوستر دیواری را به شما معرفی میکنیم. رزولوشن یا کیفیت: رزولوشن فایل شما باید حداقل 300dpi باشد. لذا بهترین کار این بوده که برای ایجاد سادگی در پوسترها و جلوگیری از پیچیده و مبهم شدن آن ها تا جایی که امکان داشته استفاده از فرم و رنگ ها را به حداقل برسانید. برای این که بتوانید روی مخاطب تأثیرگذاری مناسب داشته باشید، طراحی پوستر باید به گونهای باشد که حداقل ۱۵ ثانیه مخاطب را متوقف کند. عنوان باید با بزرگترین فونت نوشته شود، متن اصلی، سایز بعدی است و بخش نهایی باید با ریزترین فونت نوشته شود. باز هم تاکید می کنیم: سایز پوستر در فتوشاپ را رعایت کنید، تنظیمات رنگی را روی CMYK قرار دهید، رزولوشن را روی 300dpi تنظیم کنید و حاشیه امن را برای پوسترتان فراموش نکنید.

بنابراین در این حالت فایل شما پس از چاپ از نظر رنگ بیشترین شباهت را به فایلی که هنگام طراحی با فتوشاپ مشاهده می کنید، خواهد داشت. اگر به طراحی پوستر علاقه مند هستید به شما توصیه می کنیم تمامی نکات بالا به خاطر بسپارید و حتی آن ها را در کامپیوتر خود ذخیره کنید و قبل از طراحی هر پوستر یکبار مرور کنید. در این آموزش سعی داریم شما را با این نکات و آموزش ها آشنا کنیم. از شما عزیزان دعوت می کنیم در این آموزش با روکسو همراه باشید تا شما را با صفر تا صد اصول و استانداردهای طراحی پوستر برای چاپ آشنا کنیم. در این حالت نیز یا کیفیت و وضوح تصویر افت پیدا می کند و یا قسمتی از تصویر چاپ نمی شود که این مسائل منجر به نارضایتی مشتریان می شود. «رایان رینولدز» در نقش مرد مسافر زمان، «واکر اسکوبل» در نقش نسخه جوان تر وی، مارک فلو نیز در نقش پدر وی است.

همچنین این فیلم شامل دومین همکاری وی با شان لوی است. این فیلم به عنوان سومین کار وی با سرویس آنلاین نتفلیکس محسوب میشود. وقتی شما مُد رنگی را روی CMYK قرار می دهید هنگام کار با پنل رنگ، محدوده رنگی کمتری را مشاهده می کنید. قرار است فیلم «پروژه آدام» در تاریخ 11 مارس 2022 (جمعه 20 اسفند 1400) از روی این سرویس قابل دریافت میباشد. دنیای پوسترها پر از خلاقیت، جذابیت و نوآوری است. 4. جذابیت رنگی داشته باشد و در حالی که رنگ های متفاوت در آن استفاده می شود، نوشته های خوانا داشته باشد. اگرچه پوستر مربعی با توجه به نیاز برای برش کاغذ و در نتیجه هدر رفتن بخشی از کاغذ بسیار کم استفاده می شود، اما همچنان برخی از طراحان جذابیت و زیبایی اینگونه پوسترها را به بقیه ترجیح می دهند. این پوسترها خبری را ( از هر زمان گذشته ٫حال یا آینده) به مخاطب می دهند. زیرا این عناصر احساسات و انرژی آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. فرم ها نیز مانند رنگ ها دارای مفاهیم بصری متفاوت هستند و در انتخاب آنها در تبلیغات باید دقت فراوانی کرد.

سیستم رنگی (Color Mode): سیستم رنگی فایل شما باید CMYK باشد. برای طراحی هر فایل گرافیکی مانند پوستر در فتوشاپ اولین گام تعیین ابعاد طرح گرافیکی است. اولین همکاری این دو به زمان ساخت فیلم مرد آزاد «Free Guy» برمیگردد. از جمله آثار برجسته این کارگردان هنرمند میتوان به فیلم فولاد ناب (Real Steel) و سریال چیزهای عجیب (Stranger Things) اشاره کرد. پوستر فیلم ‘Fellowship of the Ring’ شامل تمام شخصیت های اصلی و همچنین برخی از بازیگران فرعی است. این فیلم اشاراتی مختصر به به جنگ ستارگان دارد و همانطور که در ادامه در تریلر خواهید دید ادای احترامی به فیلم جنگ ستارگان آخرین جدای (Star Wars: The Last Jedi) صورت گرفته است. در این آموزش تلاش کردیم هر آنچه برای طراحی پوستر نیاز دارید، به صورت مختصر و به دور از اضافه گویی برای شما شرح دهیم. در این مرحله از آموزش طراحی پوستر با فتوشاپ به یک مکعب روبیک نیاز داریم تا در مرکز پوستر اصلی قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید