بایدها و نبایدها در طراحی پوستر

سازمان لیگ امارات در طراحی پوستر خود بازیکنان ستاره و بارز هر تیم را در این دو بازی به نمایش گذاشت. با این حال مخاطبی که قبلا طرح را در رنگ و فرم قبل دیده باشد، طرح جدید را خواهد شناخت و متوجه ارتباط ان با سازمان و یا کسب و کار مورد نظر خواهد شد. به گزارش طرفداری و به نقل از فارس، مسابقات رفت نیمه نهایی جام حذفی امارات امروز با دو دیدار پیگیری می شود به همین سازمان لیگ این کشور به معرفی ستاره های تیم ها پرداخت. برای پوسترهای دیواری طرح های سنتی تا طرح های شیک و مدرن امروزی قابل استفاده است. به کمک این ابزار میتوانید پوسترهای خلاقانهای تولید کنید، طرح های زیبایی بسازید و المانهایی که همیشه به آنها نیاز داشتید را تولید کنید. کاغذ دیواری محصولی آشنا برای همگان می باشد ولی به دلیل محدودیت های فراوان و پرت بالا در زمان خرید طرفداران زیادی ندارد.

برای تهیه و چاپ پوستر سه بعدی نیاز به تجهیزات پیشرفته چاپی بوده و همه واحدهای تولید کننده کاغذ دیواری و پوستر دیواری قادر به انجام آن نمی باشند. در حال کلی استفاده از دو و یا سه فونت گوناگون در طراحی پوستر امری رایج است. بدون تردید دیوارها اصلی ترین محل برای نصب پوستر دیواری تصویری هستند ولی طرح های سه بعدی و خلاقانه پوسترهای دیواری برای دکوراسیون شگفت انگیز سقف و کف هم به کار می روند. پوسترهای زیادی در دور و اطرافمان در خیابانها وجود دارند که ممکن است حتی متوجه خیلی از آنها نشوید، در حالی که برخی دیگر آنقدر جذاب هستند که به طور قطع توجه شما را جلب میکنند. پوسترها هم به صورت خیلی شلوغ و هم بصورت مینیمال طراحی میشوند. میراث سالها تجربه در طراحی و چاپ پوستر کاغذ دیواری ما را بر آن داشت، که با فروش انلاین پوسترکاغذ دیواری عملکرد تولید ملی خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه به مشتریان ارائه کنیم. نوع دستگاه چاپ پوستر و کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی بر روی وضوح تصویر و کیفیت نهایی محصول خواهد داشت؛ بنابراین بهتر است اقدام به خرید پوستر دیواری از شرکت هایی نمایید که جهت طراحی و چاپ محصولات خود از بهترین دستگاه های موجود استفاده می کنند.

بنابراین یک سال گارانتی زمانی اتفاق می افتد که چون کیفیت کار تارونا بالا می باشد و رنگ کاغذ تغییری نمی کند اما اگر رنگ پرید وظیفه تارونا می باشد که پوستر را دوباره چاپ کنددر واقع همان چیزی است که شتمل گارانتی می باشد و جوهری که استفاده می شود ماندگاری دارد که از یک سال هم بیشتر است که هیچ اتفاقی برای کاغذ نمی افتد مگر اینکه کاتر یا هر چیز تیز و برنده ای روی کاغذ کشیده شود و کاغذ را پاره کند. چنین پوسترهایی بیشتر در طرحهای غیر رسمیاستفاده شده و جنبهای خودمانی دارد. چنین چیدمانی مناسب پوسترهایی است که برای مراسم رسمی، نمایشگاههای هنری و همایشها طراحی میشود. در سال 1886 جونر کرت (1933-1836 ) پوسترهایی را در چاپخانه خود در پاریس عرضه کرد که برای رنگ گذاری در آنها از تکنیک چاپ سنگی سود می برد . در مقابل ستاره الوحده عمر خربین سوری است که در کارنامه اش جایزه مرد سال آسیا در 2017 را دارد. اگر شما هم به طراحی علاقه مند هستید بهتر است مواردی که استند رسانه در این مقاله به آن اشاره کرد را در طراحی پوستر پیاده کنید تا خروجی کار همان شود که می خواهید. فونتهایی که در عنوان پوستر استفاده میشوند بهتر است خلاقانه بوده و جذاب باشند؛ در سوی دیگر، فونتهایی که برای نوشتن توضیحات و جزییات مورد استفاده قرار میگیرد باید فونتی خوانا بوده و خواننده را درگیر نکند.

در این کتابها میتوانید نمونههای بسیار متنوع و آموزندهای که در آن اصول طراحی پوستر به خوبی رعایت شده است را مشاهده کنید و در کارهای خود مورد استفاده قرار دهید. همچنین در مثال زیر پوستر یک همایش سالانه تایپوگرافی را مشاهده میکنید که در آن به طرز هوشمندانهای از موضوع رویداد برای انتخاب طرح و فونت پوستر کمک گرفته شده است. ازهمين رو، تا يکی دو دهة پايانی سدة سيزدهم، توليد پوستر در ايران ضرورت نداشت و حتی در سالهای پايانی سدة سيزدهم تا دهههای نخست سدة چهاردهم، كه به خاطر شرايط جديد، حضور آن، به آرامی، بر در و ديوار شهرهای بزرگ تحميل شد، مشاهده میشود كه توليد پوستر به فراخور نياز بازار و اجتماع در يکی دو شاخه از انواع آن يعنی تئاتر و سينما رواج يافت(مهرابی، 1371؛ روحانی، 1356و مسبوق، 1388). به اين ترتيب، آغاز تاريخ پوسترهای امروزی ايران با آغاز سينمای ايران گره میخورد. در چیدمان نامتقارن، تعادل از طریق قرارگیری عناصری نامتشابه و با وزنهای گوناگون در نقاط مختلف پوستر به وجود میآید. در حالت کلی دو نوع تکنیک برای ایجاد تعادل در پوستر وجود دارد: چیدمان متقارن و چیدمان نامتقارن. هنگامیکه عناصر پوستر از تعادل بصری برخوردار نباشند، ذهن مخاطب را دچار اغتشاش و ناراحتی میکند؛ بنابرین یکی از اصول کلیدی طراحی پوستر رعایت تعادل (Balance) در چیدمان عناصر است.

دیدگاهتان را بنویسید