بایدها و نبایدها در طراحی پوستر

همچنین نمای پوستر زیاد از حد جلب توجه کرده و به اصطلاح تصاویر تو ذوق میزنند. گاهی زیبایی در سادگی متجلی است زیرا مفاهیم بصری در تصاویر سادهتر، سریعتر و راحت تر منتقل میشوند. فاصله بیشتر تأثیر بصری را به طور چشمگیری افزایش میدهد و همچنین باعث میشود که پوستر شما به راحتی قابل خواندن باشد. همچنین، به عناصر بصری پوستر یا برگه تبلیغاتی و ارتباط آن با این واژهها فکر کنید. سپس با کمک هارمونی رنگ، یک رنگ پسزمینه برای پوستر خود انتخاب کنید به گونهای که با سایر تصاویر و متنهای شما در پوستر، همخوانی داشته باشد. رنگ، گرافیک و میزان متن باید در تناسب با هم باشند. این پوستر از روی یک طرح نمونه شبیه سازی شده است تا شما با روند ایجاد طرح های تبلیغاتی بیشتر آشنا شوید . اما اگر قصد دارید تا پوستر دیواری با طرح مد نظر خود را داشته باشید باید از نوع سفارشی آن استفاده کنید. این استراتژی که با توجه به اهداف، جایگاه، نقاط ضعف و قوت و رقبای کسب و کار شما طراحی شده است، نقش به سزایی در بازاریابی مطلوب خواهد داشت. دلايل كسب اين موقعيت ويژه عبارتند از: 1) نوسازي پس از جنگ و بهوجود آمدن جامعه مصرفكننده و رواج پوسترهاي تجاري؛ 2) ايجاد گرايشهاي گوناگون سياسي و انتشار پوسترهاي سياسي؛ و 3) رواج پوسترهاي تبليغاتي درباره پيشرفتهاي فرهنگي و جهانگردي و نياز به شناساندن جاذبههاي گوناگون، مانند مناظر طبيعي، آثار باستاني، ديدنيها، و جلب توجه همگان به آثار و رويدادهاي فرهنگي، نمايشگاهها، كنسرتها، سينما، تلويزيون، و جز آن؛ پوستر نقش اخير را به بهترين وجه برعهده دارد، بهطوريكه هم اكنون در سراسر جهان هر روز هزاران پوستر طراحي و عرضه ميگردد.

تعیین بودجه و تمرکز بر آن این امکان را به شما می دهد که با توجه به بودجهتان درصدد بر آیید که بهترین نوع پرینتر، جوهر و کاغذ را انتخاب کنید. سپس با استفاده از یک قلممو مناسب، لبههای تصویر را ماسک کنید تا به شکل مناسبی با پسزمینه ترکیب شود. در طول این متن بارها از تکنیکهایی استفاده میکنیم تا تصویر خروجی ما جلوه بهتری داشته باشد. در این مرحله سعی میکنیم به کمک قلممو سفید، بر روی بوم اصلی نقاطی سفیدرنگ اضافه کنیم و حالت ترکیبی را بر روی Overlay قرار دهیم تا به تصویر زیر برسیم. فایل PSD را نیز جهت دانلود قرار داده ام تا هر کجای مقاله که سوالی برای شما پیش آمد به راحتی بتوانید با مراجعه به فایل اصلی مشکل را برطرف کنید . پوستر مورد نظر با موضوع اصلاح مصرق برق یا معرفی لامپ های کم مصرف طراحی شده است که شما می توانید از شعارهای تبلیغاتی دیگر همراه با تصاویر دلخواه استفاده کنید .

ابعادی که من انتخاب کرده ام بسته به عکس لامپ کم مصرف بوده است که شما می توانید اندازه را نیز تغییر بدهید . شواهدی از تابلوها و آثار شبه پوستری مربوط به مصر باستان وجود دارد که صاحب مشاغل حرفه خود را در کنار مغازه خود یا در روم باستان قلم می زند ، در حالی که حمام ها و میخانه ها با صفحات سفالین حاوی متن و نمادها مشخص می شدند تا نشان دهند چه فعالیت هایی در داخل اتفاق افتاد به نظر می رسد حتی در ویرانه های پمپئی نیز تابلوهایی وجود دارد که بوردلو را تبلیغ می کند – جسمی فیزیکی که ثابت می کند تا زمانی که چیزی برای فروش یا تجارت وجود داشته باشد ، انسان راهی برای تبلیغ آن پیدا کرده است. طراحی پوستر با فتوشاپ کار پیچیدهای نیست و اگر قدری با نرمافزار فتوشاپ و عناصر طراحی آشنایی داشته باشید میتوانید یک پوستر مناسب را طراحی کنید.

در مرحله اول باید اندازه و وضوح سند خود را مشخص کنید. اولین نکتهای که باید بررسی کنیم، استفاده از «حالتهای ترکیبی» (Blending Modes) یک لایه است تا بتوان رنگهای لایه بالاتر را به شکل دلخواه با لایههای پایینی ادغام کرد. برند رونیا یکی از بهترین برندهای موجود در بازار برای تهیه انواع پوسترهای دیواری می باشد که می توانید با اطمینان کامل از خدمات فوق العاده شان استفاده کنید. حدود صدوپنجاه سال قبل، هنرمندان ایرانی برای تبلیغات دینی بنا به تقاضای افراد یا نیاز جامعه، با توسّل به فنون ساده (گاه بهصورت نوشتاری و گاه تصویری) همراه با آرایشها و نقوش زیبا و خطیخوش تهیه میکردند. طراحی کردن پوستر مقوله تخصصی است که هر کسی نمی تواند از جایش بلند شود و با یک کاغذ و قلم شروع به طراحی آن کند. هر چقدر هم که پوستر زیبا و استانداردی داشته باشید اگر در جای مناسبی آن را نصب نکرده باشید هیچ منفعتی برای فروش محصول شما ندارد. با توجه به کاربرد پوستر، معمولا پوسترها را در مسیرهای پرتردد و اماکنی که کردم در آنجا بیشتر رفت و آمد دارند، نصب میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید