با این نرم افزارها طراحی پوستر انجام دهید – بنر دیزاین

بنابراین در این مقاله 5 نمونه از بهترین برنامه های سازنده پوستر را که می توانید در دستگاه های اندرویدی خود دانلود و نصب کنید، را به شما معرفی می کنیم. در مورد پیامی که میخواهید با پوستر خود منتقل کنید، تصمیم بگیرید. این نکته را درنظر بگیرید که پوسترهایی که در محل رفتوآمد مردم، در راهروها، نصب میشوند، توجه کمتری را جلب میکنند نسبت به جاهایی که مردم در انتظار بهسر میبرند و یک جا ساکن هستند. برای مثال ایستگاه اتوبوس جایی است که افراد زیادی به آن رفتوآمد دارند و مجبورند دقایقی را در انتظار اتوبوس بهسر ببرند. طراحان انتخاب طرح را متناسب با مخاطبان و نظر مشتریان انجام می دهند و جهت این امر بایستی با توجه به نوع مخاطب و موضوع نوع طرح مناسب را انتخاب کرد. برای تصمیمگیری در این مورد باید ارتباط مخاطبان با موضوع مورد نظر را درنظر بگیرید. برای طراحی پوستر در ایران تایپیست از انواع نرم افزارها استفاده می شود و مانند هر جای دیگری بیشترین کاربرد را فتوشاپ دارد. تفاوتی که ایلوستریتور را از فتوشاپ متمایز میکند تولید طرح های وکتوری در این نرمافزار است.

مگر میشود صحبت از طراحی گرافیکی کرد و حرفی راجع به فتوشاپ به میان نیاورد. اولین پوسترها برروی چوب طراحی می شدند و تاریخ شروع و ابداع پوستر به اواخر قرن نوزده میلادی در انگلستان باز می گردد و سیر تحولات آن، در همان سالها در فرانسه جایی که ژول شره، پدر هنر پوستر در آن زندگی میکرد، ادامه پیدا کرد. طراحی پوستر با یک ایده شروع می شود که می تواند ایده شما یا طراح باشد. شما می توانید به صورت کاملا رایگان با واحد فروش الو پوستر در تماس باشید و تمامی سوالات خود را مطرح کنید تیم الو پوستر در 24 ساعت روز آماده خدمت رسانی هستند. توجه داشته باشید که اگر از پس زمینه تیره استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد رنگ قلم را به رنگی روشن تغییر دهید. پس زمینه سفید با جوهر چاپگر شما سازگارتر است، اما اگر می خواهید توجه مردم را جلب کنید، پس زمینه رنگی بهتر است. برای استفاده از اندازه صفحه سفارشی، روی « More Paper Sizes» در پایین منوی کشویی «Size» کلیک کنید و ارتفاع و عرض مورد نظر خود را تعیین کنید، این اندازه گیری بر حسب اینچ است.

وقتی تصویر روی صفحه قرار گرفت، آن را به هر موقعیتی که نیاز دارید بکشید. نشانگر را روی کل صفحه بکشید و سپس روی شکل کلیک راست کنید تا رنگ های داخل و پیرامون آن تغییر کند. شما می توانید طرح و یا عکس دلخواهتان را برای ما بفرستید تا ما پوستر آن را به شما تحویل دهیم . به این سبک از طراحی در واقع تصویر سازی می گویند.المان های مربوط به کار شما جمع آوری می شود. بدین منوال پوستر سازی گسترش می یافت اما پوستر ساز ناچار بود قیود بسیاری را نه فقط از لحاظ ممنوعیت های سیاسی ، بلکه از لحاظ سلیقه مشتریان بپذیرد . پوستر شما باید نسبت به محیط اطرافش متمایز باشد؛ نه اینکه در انبوه رنگ و نور، پنهان شود. این پوستر می خواهد بر روی مخاطب تأثیر بگذارد و نه شما. معمولا پوسترهای دیواری که بر روی چرم چاپ میشوند از کلاس قیمتی بالاتری برخوردارند. و پوسترهای دیواری که برروی پی وی سی(فابریک کاغذ دیواری) ارزان قیمتتر هستند. از اصول و رعایت استاندارد های طراحی می توان به ابعاد و تناسبی که در سایز چاپ پوستر و نوشته ها و تصاویری که بر روی پوستر چاپ می شوند ، اشاره کرد.

برای نمونه اگر برای مغازهی خود تبلیغ میکنید، احتمالا دوست دارید افرادی را نشان دهید که با رضایت کامل و لبخندی بر لب درحال خرید از فروشگاهتان هستند. قبل از افزودن جعبه های متن، کلید Enter را چندین بار فشار دهید تا فضای خالی به پوستر اضافه شود. برای بزرگنمایی از نوار لغزنده Zoom استفاده کنید تا بتوانید از اندازه پیکسل در اندازه کامل تصویر اطمینان حاصل کنید. برای تنظیم این موارد در صورت لزوم، روی نمادهای حاشیه و اندازه در ریبون کلیک کنید. برای تغییر اندازه تصویر، لنگرهای اطراف تصویر را بکشید. اگر می خواهید اندازه قلم فراتر از اندازه پیش فرض ۷۲ pt باشد، روی شماره کلیک کنید و اندازه مورد نیاز خود را تایپ کنید. ما در مثال خود، از Gradient استفاده می کنیم که گزینه ای علاوه بر رنگ هایی است که با کلیک روی Fill در دسترس هستند. علاوه بر موارد ذکر شده موارد دیگری چون: شناخت ظرفیت های بصری گوناگون چون خط، حجم، تعادل، توازن، تقارن و غیره… جملاتی که برای این موارد به کار می روند نیز باید به نوعی انتخاب و طراحی شوند که مخاطب پس از خواندن همان جملات کوتاه به انرژی و انگیزه ای که نیاز دارد دست پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید