تأثیر هنر مینیمال بر طراحی پوستر در ایران

در مثال پایین که پوستر فستیوال موسیقی Savannah را نمایش میدهد، از رنگهای نرم و بهاری استفاده شده است. هر چقدر هم که پوستر زیبا و استانداردی داشته باشید اگر در جای مناسبی آن را نصب نکرده باشید هیچ منفعتی برای فروش محصول شما ندارد. این می تواند نوعی سرگرمی مشهور باشد که شما از یک مجله پاره می کنید ، آگهی ای که در مترو می بینید ، بازتولید یک اثر هنری معروف که در اتاق خوابگاه خود آویزان می کنید ، تبلیغاتی برای کنسرت در کنار ساختمان ، اعلامیه ای از طرف وزارت بهداشت به شما نشان می دهد که چگونه مانور Heimlich را در یک رستوران انجام دهید ، درخواست رأی دادن یا رأی ندادن به یک نامزد خاص – این لیست بی پایان است. در دسترس هستند. اندازه سایز پوستر در فتوشاپ و ابعاد قالب های ما از قبل تایید و تست شده اند که بدین معنی است که شما می توانید مطمئن باشید که قالب های رایگان ما دارای مشخصات دقیق برش و حاشیه اطمینان هستند.

یک ابزار تبلیغاتی موثر و مناسب برای نصب بر روی دیوار و ارزان نسبت به سایز ابزار تبلیغاتی ، وب سایت ما دارای قالب های رایگان پوستر استاندارد برای دانلود است. ولی همین تعداد کم نیز تأثیر بسزایی را در این هنر بر جای گذارد و برای بسیاری از هنرمندان راهگشا بود . شواهدی از تابلوها و آثار شبه پوستری مربوط به مصر باستان وجود دارد که صاحب مشاغل حرفه خود را در کنار مغازه خود یا در روم باستان قلم می زند ، در حالی که حمام ها و میخانه ها با صفحات سفالین حاوی متن و نمادها مشخص می شدند تا نشان دهند چه فعالیت هایی در داخل اتفاق افتاد به نظر می رسد حتی در ویرانه های پمپئی نیز تابلوهایی وجود دارد که بوردلو را تبلیغ می کند – جسمی فیزیکی که ثابت می کند تا زمانی که چیزی برای فروش یا تجارت وجود داشته باشد ، انسان راهی برای تبلیغ آن پیدا کرده است. عناوین اصلی: جزء اصلی طراحی پوستر است که باید دارای بزرگترین سایز فونت در طراحی باشد. فرمها نیز همانند رنگها دارای اصول و قواعدی مشخص هستند. در آن زمان هنوز پوستر سازان حرفه ای بوجود نیامده بودند و نقاشان در جنب کار خود به طراحی پوستر نیز می پرداختند .

هنرمندان ایرانی نیز در دهه های اخیر تحت تأثیر این جریان قرار گرفته اند. در واقع آن هنگام که برند با عزمی راسخ درصدد آن برآمده که به موفقیت دست یابد، گامی بزرگ برداشته و همین گام بزرگ تأثیر بسیاری بر سایر کارهایی که قرار است در آینده انجام دهد، از جمله طراحی پوستر، خواهد گذاشت. استفاده از شکلها در طراحی پوستر رویدادی بسیار کاربردی است، چه در محتوای متن استفاده شود و چه مسئول هدایت چشمهای بیننده باشد تأثیر غیرقابلانکاری بجا میگذارد. استفاده ازعناصری مانند تصاویر، متن و عکسها، تاثیر بزرگی بر روی بینندگان خواهد گذاشت و این موضوع از طرف مخاطبان بیپاسخ نخواهد ماند. قیمتهای تعریف شده بر اساس ابعاد A3 میباشد. علاوه بر این، یکی از ویژگیهای این نرم افزار ارائه قالبهای جداگانهای برای انواع رسانههای اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینویتیشن (Invitations) و فلایرز (Flyers) میباشد. طراحی پوستر جایگاه منحصر به فردی دارد و نمیتوان آن را جایگزین همه رسانههای تبلیغاتی نمود.

به عنوان مثال معرفی کارهای خدماتی که احساس امنیت بیشتری را با آرامش در افراد ایجاد میکند. اما باید اطمینان حاصل کنید که رنگهایی که انتخاب کردهاید به خوبی در کنار یکدیگر سازگاری دارند و پسزمینهای قابل توجه خلق میکنند. ترکیب همه عوامل در کنار یکدیگر اگر به درستی انجام بگیرد سبب میشود به اهداف خود نزدیکتر از قبل شوید. بنابراین بهتر است تا قبل از اقدام به طراحی پوستر، مکان نصب آن را در نظر داشته باشید و متناسب با آن، ابعاد پوستر را تعیین کنید. برخلاف مونالیزا که صدها سال زنده مانده است ، یک پوستر گاهی اوقات فقط برای چند روز یا حتی چند ساعت قبل از ناپدید شدن دیده می شود ، به احتمال زیاد برای همیشه. شما باید از روشی که خواننده توسط آن اطلاعات مورد نظر را به دست خواهد آورد، مطلع باشید. برای مثال شما میتوانید از رنگهای مخالفی مانند آبی و نارنجی استفاده کنید، تنها به رنگهای سیاه و سفید بسنده کنید، فونتهای Bold و دراماتیک را مورد آزمایش قرار دهید و یا از تصاویر خشن با رنگبندی ملایم استفاده کنید. شما برای چاپ طرحها باید اصول استاندارد را رعایت کنید به عنوان مثال المانهای جغرافیایی با المانهایی که برای چاپ یک تبلیغ کارتنی مورد استفاده قرار میگیرد بسیار متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید