دايرة المعارف كتابداري و اطلاعرساني – پوستر

پوستر دیواری یکی از انواع دیوارپوش ها محسوب می شود که طرح های متنوع و گوناگونی دارد و زمانی که بر روی دیوار نصب میشوند جلوه بسیار زیبایی را به دکوراسیون داخلی میدهند. برای اثرگذاری بیشتر و دکوراسیون داخلی لاکچری همیشه پوستر دیواری تصویری روی یک دیوار نصب می شود. در واقع رول های مختلف کاغذ دیواری از یک طرح خاص، همگی یکسان و کاملا مشابه هستند این در حالی است که هر رول از پوستر دیواری تصویری به صورت کاملا متمایز از رول دیگر طراحی و چاپ شده است. طرح های کاغذ دیواری به صورت تکرار شونده در همه رول ها یکسان است. همچنین پوستر دیواری را بر اساس متراژ چاپی محاسبه می کنند، این در حالی است که قیمت کاغذ دیواری را به صورت رولی تعیین می کنند. ابتدا با استفاده از دستگاه های یو وی، چاپ و برجسته سازی اولیه انجام میشود که در ان از مواد ایتالیایی استفاده میشود و این مواد قابل برجسته سازی و انعطاف هستند. در ابتدا باید در مورد عکس ها و یا طرح های گرافیکی که قصد استفاده از آنها را دارید تصمیم گیری کنید. فروشگاه ها، ساختمان های اداری، شرکت ها و دیگر مراکز تجاری برای تبلیغ محصول یا خدمات خود از انواع پوستر برای دیوارها استفاده می کنند.

هر پوستر تصویری از کل داستان و حال و هوای نمایشی را که تبلیغ می کند، ارائه می دهد.پوستر های نمایش با بقیه پوستر ها متفاوتند،زیرا هنر نمایش هنری میرا بشمار می رود و پوستر نمایش بخشی از نماد و فرهنگ اثر به شمار می رود. اما قابلیت چاپ تصویر سفارشی نکته دیگری است که پوستر دیواری را از آماده ها متمایز می کند. پوستر دیواری تصویری با ایجاد پرسپکتیو خطای ذهنی ایجاد کرده و فضا را بزرگ تر نشان می دهد. هنگامی که روی طراحی پوستر متمرکز می شویم، حفظ و ایجاد تعادل نکته ای است که فکر ما را در گیر می کند. وظیفه بسیار مهم این تک صفحه ایجاد علاقه بیننده برای جستجوی تریلر است، بنابراین به طور خلاصه، پوستر فیلم نقش پررنگی دارد. در این مطلب سعی کردیم تا پوسترهای دیواری و همچنین مزایای فوق العاده استفاده از آن ها را برای تان توضیح دهیم. علاوه بر آن شما با خرید یک پوستر دیواری از رونیا، یک پوستر رایگان نیز هدیه خواهید رفت! پوستر سه بعدی طبیعت و منظره طبیعی در اتاق خواب ، پذیرایی و نیز می تواند در محیط اداری و کسب وکار شما نصب گردد.

در محیط اداری و نیز منازل بسته به نوع محیط می توانید انواع مختلف پوستر دیواری سه بعدی را داشته باشید. به این مفهوم که نصب رول ها در کنار یکدیگر یک تصویر واحد را به وجود می آورد ولی رول های کاغذ دیواری تکرار یک الگو روی دیوار هستند. و بافت در قیمت تاثیر گذار است که در آن اکلیل وجود دارد یا ندارد مات یا براق بودن کار است . علت اینکه ما به بعضی از پوسترها جذب نمی شویم نشان دهنده خوب نبودن آن ها نیست چرا که هر پوستر برای قشر یا رده سنی مخصوصی طراحی شده است و امکان دارد برای همگان جذاب نباشد و بعضی هم برای همه مردم طراحی شده اند که این سبک پوسترها باید به گونه ای طراحی شده باشند که همگان را به خود جذب کنند. این آیتم ها به علت آنکه یک طرح جامع و کامل را پوشش می دهند، معمولا تنوع بیشتری داشته و از طرف دیگر باعث می شوند که فضای بسیار جذابی در محیط خلق شود که برای تان خوشایند خواهد بود.

این طرحها از نظر روانی بسیار تأثیرگذار هستند و میتوانند انرژی مثبت و آرامش خاصی به فضای منزل یا محیطهای کاری، اداری و عمومی ببخشند. آنها معمولاً حاوی نقل قول های انگیزشی یا کپی هوشمندانه و جذاب هستند که با تایپوگرافی بزرگ و جسورانه نمایش داده میشوند و روی تصاویر پس زمینه الهام بخشی که برای تاثیر گذاری بر احساسات ببیننده، قرار گرفته اند. برای اینکه طرح نهایی بدون نقص نصب شود باید قطعات بدون فاصله در کنار یکدیگر قرار بگیرند. پوستر باید جذاب باشد تا بتواند قابلیت جلب توجه کنندگی را در بر بگیرد.شاید مهم ترین فاکتور جذابیت در پوستر رنگ باشد.طراح پوستر در حیطه موضوع مورد نظر به خوبی می بایست رنگهای جذاب را شناسایی و در پوستر به کار ببرد. بنابراین بهتر است که رنگها را با توجه به مفهومی که دارند و هدفی که پشت طراحی پوستر قرار گرفته است انتخاب کنید تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشند. پوستر را با ارائه اطلاعات کلی وهمچنین قراردادن قسمتی از اطلاعات ضروری و مهم شروع کنید، و به دنبال آن اطلاعاتی که به نسبت از درجه اهمیت پایین تری هستند را قرار دهید. در شرایط کلی اغلب پوستر برای عابرین پیاده است پس الزامی است در دیده آن ها نصب گردد نه بالاتر و نه پایین تر از منطقه دید آن ها.

دیدگاهتان را بنویسید