دايرة المعارف كتابداري و اطلاعرساني – پوستر

اگر چه پوسترهای مصور اولیه نیز عمدتا در رابطه با نمایش های گوناگون بود ، ولی در عرصه های دیگری مانند تبلیغ کتاب ، که به خصوص در فرانسه رواج داشت ، پوستر سازی بسط پیدا کرد . مانند تصویر زنی که میگرید، مردی که چوب ماهیگیری حمل میکند و یا حتی کلماتی مانند “آتش”. فونت: فونت ها نیز مانند سایر المانهای پوستر با دقت انتخاب می شود و با هدف و موضوع پوستر باید متناسب استفاده شوند. هدف پوستر تبلیغاتی شما جدی است اما الزامی ندارد برای رسیدن به هدفتان از شوخی استفاده نکنید. بلکه باید مطمئن شوید که بینندگان میدانند شما در مورد چه چیزی حرف میزنید. بسته به موضوع و عناصر مورد استفاده پوستر، شما میتوانید ابعاد آن را تغییر دهید. پس از آن باید فونتها، رنگها و تصاویری را انتخاب کنید که به بهترین شکل ممکن پیام شما را به مخاطبانتان انتقال دهد. برای به دست آوردن یک طرح جالب، رنگها و عناصر مختلف را بر روی آن امتحان کنید. از ترکیب فونتها، رنگها و اندازههایی استفاده کنید که تا به حال ندیدهاید و در نهایت چیزی خلق کنید که تا به حال به فکر کسی نرسیده باشد. میتوان از روکش سلفون و لمینت به صورت مات و براق استفاده کرد.

هم می توانند به صورت چاپ شده در محیط قرار گیرند. طراحی پوستر با یک ایده شروع می شود که می تواند ایده شما یا طراح باشد. پوستر خود را طوری طراحی کنید که باعث تحریک احساسات مخاطبانتان شود، زیرا در این صورت احتمال این که آنها پوستر شما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند بیشتر میشود. اشاره کرد. شاید در این صورت شما به جای طراحی پوستر به یاد طراحی بنر بیفتید. با چک کردن قیمت های طراحی شاید به فکرتان برسد که خودتان کمی فتوشاپ بلد هستید یا می توانید با استفاده از دیگر نرم افزارهای طراحی در گوشی برای خودتان یک پوستر طراحی کنید. پس از اتود اولیه، شروع به اجرای طرح و اتودهای ثانویه نموده تا عملکرد خود را در ایجاد فضا های مناسب دیگر و یقین حاصل نمودن از استحکام کار، محک بزنید. کاربرد این دو فضا در کنار هم می تواند برای یک کسب و کار معجزه کند. اما طراحانی که در ایران تایپیست مشغول کار هستند می توانند در کمترین زمان ممکن کار طراحی را برای شما انجام دهند. به جای این کار می توانید طراحی پوستر و خبررسانی خود را به افراد حرفه ای و با تجربه و متبحر بسپارید که در ایران تایپیست مشغول کار هستند و این کار را با کمترین هزینه انجام می دهند.

پالت رنگی از رنگهای سرمه ای ، طلایی و سفید نوید یک شب قدیمی را می دهد. Visme یک نرم افزار اینفوگرافیک است که راه حل های ساده و شهودی را ارائه می دهد که نحوه برقراری ارتباط بصری شما را متحول می کند. برای پوشاندن سطح این دیوار و زیباسازی آن به صورت همزمان، چندین راه مختلف وجود دارد. معمولا پوستر ها به منظور استفاده روی دیوارها تهیه میگردند و دقیقا به همین دلیل در سایزهای بزرگ و معمولا به صورت عمودی طراحی میشوند تا باعث جلب توجه بیشتر باشند و بتوانند اطلاعات لازم را منتقل کنند. هم با توجه به بالا رفتن کارایی شبکه های اجتماعی می توان پوسترها را در آنها بارگذاری کرد. استفاده از فونت های مناسب در طراحی می تواند بر زیبایی پوسترها بیفزاید یا از جذابیتشان کم کند. بکار بردن تصاویر سه بعدی برای دکوراسیون داخلی حالت طبیعی تصاویر را فراهم کرده که این امر باعث خشنودی و لذت بیشتر مخاطبان در استفاده از پوسترهای دیواری سه بعدی برای زیبایی دکوراسیون داخلی می شود. خلاقیت درطراحی پوستر : بدین معناست که طرح ما حاکی از ایده ای مبتکرانه و خاص بوده و مخاطب را پس از دریافت آن ایده به وجد آورد.این ایده مبتکرانه عامل جذابیت را در پوستر تقویت کرده و باعث ماندگاری آن می گردد.

در واقع طراح باید در پوستر خود از ایده ای خلاق و نو استفاده نموده تا بتواند نظر مخاطب را جلب نماید. در بالا گفتم که باید مخاطبینتان را تعیین کنید و بدانید که دقیقاً برای چه کسانی می خواهید پوستر تهیه کنید. با همین منظور، پوستر دیواری سقف یا کاغذ دیواری سقف طراحی و تولید و به بازار عرضه می شود. معمول ترین اندازه یک پوستر 60 در 45 یا 50 در 70 است. اگر میخواهید برای یک گروه موسیقی و یا محصولی مشابه چند رویداد متفاوت برگزار کنید، نیاز به طراحی پوسترهای کاملا متفاوتی نخواهید داشت. حتی اگر پوستر نخواهد چاپ شود و تنها قرار است در جایی مثل اینستاگرام برای اطلاع رسانی مورد استفاده قرار گیرد، باز هم رنگ ها باید با دقت و سواد بصری در آن جایگزین شوند. برای مثال پوستر زیر که توسط گروه Black Keys طراحی شده است، مطمئنا به خوبی مورد توجه علاقهمندان به موسیقی راک قرار خواهد گرفت. نهایی ترین موردی که در اصول طراحی پوستر می بایست مورد توجه قرار گیرد، این می باشد که محتوای تولید شده از نوشتار تا تصاویر با فرهنگ ها و موازین اسلامی همخوانی داشته باشد و ضد و نقیضی با آن نداشته باشد.از دیگرخدمات مجموعه طرح گندم می توان به طراحی کاتالوگ ، طراحی ست اداری ، طراحی لوگو و دیگر موارد اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید