در پوسترها چه مواردی وجود دارد؟

برای نصب پوستر دیواری همانند کاغذ دیواری فرایند بهتر است توسط نصاب حرفه ای انجام شود. خرید پوستر دیواری بسته به اینکه برای چه محیطی می خواهید پوستر دیواری خود را نصب نمایید با طرح های مختلف پوستر دیواری مانند پوستر دیواری کودک ، پوستر دیواری سه بعدی ، پوستر دیواری اتاق خواب و یا اینکه می خواهید در محیط های اداری و نیز تجاری مانند پوستر دیواری آرایشگاه ، پوستر دیوار ماشین ، پوستر اداری گل و غیره را شامل می شود. با توجه به اینکه دکوراسیون داخلی شرکت ها در جلب رضایت مشتری و کسب سود بیشتر تاثیرگذار است، استفاده از جدیدترین متریال در دکوراسیون اداری رواج بیشتری دارد. با توجه به بررسی که در تاریخ انجام می دهیم متوجه می شویم که در مصر و روم باستان ساختن آگهی های همگانی و دیواری مورد استفاده قرار می گرفته است. در این مقاله سعی کردهایم همه اطلاعاتی که برای تهیه یک پوستر تبلیغاتی نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم.

شما میتوانید با مراجعه به مقاله تئوری رنگها درباره اصول استفاده از رنگ در آثار خود مطالب بیشتری مطالعه کنید! موارد دیگری که در طراحی پوستر نقش کلیدی دارند را میتوانید در بخش ترکیببندی و چیدمان، تناسبات طلایی و تئوری رنگها مطالعه کنید. مطالب طولانی را به چند بخش کوتاه با عناوین فرعی تقسیم کنید. مجتمع چاپ دیجتال هنر نوین یکی از این مراکز است که خدمات چاپ کاغذ دیواری و چاپ پوستر دیواری با طرح دلخواه را ارائه میدهد. برنامه Poster Maker، تمام امکانات و آپشنهایی را که برای ارائه یک طرح تبلیغاتی مناسب نیاز دارید، در اختیار شما میگذارد. دوره آموزش تخصصی اصول پوستر سازی دوره اصول پوستر سازی به عنوان یکی از آموزشهای نوین دپارتمان گرافیک و چاپ توسط موسسه کیش مهر ارائه میگردد. پس پیشنهاد میکنیم از تخیل خودتان استفاده کنید و تمام تلاشتان این باشد که بینندگان را دعوت کنید جلوتر بیایند و به پوستر شما زل بزنند.

اگر مت دیمون برای جلب توجه شما در سینما کافی نباشد، مطمئنا عنوان “کمک فقط 140 میلیون مایل با آن فاصله دارد” خواهد بود. برای مثال، استفاده از دایره و یا کادر مستطیل اطراف قسمتی از عنوان میتواند در جلب توجه مخاطب موثر باشد. قرار است بر روی یک دیوار سفید رنگ قرار بگیرد یا قرار است بر روی یک دیوار قرمز رنگ نصب شود (که شما در آن صورت میتوانید از رنگهای متضاد استفاده نمایید). شما باید بدانید پوستری که میخواهید طراحی کنید قرار است در یک فضای بسته و تاریک استفاده شود (که لازم است از رنگهای روشن تر در آن استفاده کنید) یا قرار است در برابر تابش نور مستقیم نصب شود (که در آن صورت استفاده از رنگهای خیلی روشن، عملا آن را غیر قابل مشاهده میکند). پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها یا دیگر سطوح عمودی طراحی می شوند. اما بعضی از کمدها روی آنها ابزار روی آنها قراردارد که مناسب این کار نمی باشد، ولی حتی روی یک تکه از دیوار عمودی هم می شود تصویر استفاده کرد که یک قسمت از پایین تصویر را سفید بگذاریم تا کودک بتواند نقاشی کند.

سپس، ماوس خود را از مرکز به سمت پایین بکشید تا خط سفیدی مانند تصویر زیر در بوم شما ایجاد شود. هنگامیکه از دو یا چند عنصر متضاد در کنار یکدیگر استفاده کنید، کیفیت تضاد یا کنتراست ایجاد کردهاید. ابزاری که میتوانید برای ایجاد تضاد از آنها استفاده کنید شامل شکلها، رنگها، مفاهیم، اندازهها و فضای منفی در چیدمان است. فراموش نکنید که همه این طرحها، کلمات، و جملهها باید در فضای موجود در پوستر یا برگه تبلیغاتی جای بگیرند. پوستر سه بعدی علاوه بر زیبایی دل انگیز و تحسین برانگیز خود به علت ایجاد خطای دید در مخاطب با ایجاد تغییرات اساسی و تاثیرات عمیق در دکوراسیون داخلی همراه است؛ به عنوان مثال میتوان به پوستر دیواری سه بعدی با چشم انداز دریا و آسمان اشاره کرد که باعث می شود فضای داخلی یک ساختمان بیشتر از میزان واقعی به نظر برسد. شکلهای انحنادار در ایجاد حس حرکت و راحتی تاثیر داشته و شکلهایی با خطوط شکسته حسی دیگر، مانند خشونت و یا نظم، را ایجاد میکنند. کیفیت عکس و تصاویر و ترکیب رنگ های استفاده شده در طراحی پوستر و چاپ آن، میتواند تاثیر بسزایی بر جلب توجه مخاطبان بگذارد. کنتراست برای جلب توجه یکی از اساسیترین عناصر طراحی گرافیک است.

دیدگاهتان را بنویسید