طراحی پوستر تبلیغاتی – اصول مهم برای تاثیرگذاری در بازاریابی – استودیو مانی

هر پوستر تصویری از کل داستان و حال و هوای نمایشی را که تبلیغ می کند، ارائه می دهد.پوستر های نمایش با بقیه پوستر ها متفاوتند،زیرا هنر نمایش هنری میرا بشمار می رود و پوستر نمایش بخشی از نماد و فرهنگ اثر به شمار می رود. فرمها نیز دارای مفاهیم بصری متفاوت می باشند که ممکن است هر فرم مفهومی را ارائه دهد بطور مثال خطوط شکسته در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین خطوط منحنی نیز در صنایع و خدمات ملایمتر مورد استفاده قرار می گیرد. علت اینکه ما به بعضی از پوسترها جذب نمی شویم نشان دهنده خوب نبودن آن ها نیست چرا که هر پوستر برای قشر یا رده سنی مخصوصی طراحی شده است و امکان دارد برای همگان جذاب نباشد و بعضی هم برای همه مردم طراحی شده اند که این سبک پوسترها باید به گونه ای طراحی شده باشند که همگان را به خود جذب کنند. در ادامه مقاله به توضیحات و ویژگیهای هر یک از انواع پوستر میپردازیم اما اگر شما سوالاتی در مورد نکات مهم طراحی پوستر دارید پیشنهاد میکنیم حتما سری به مقاله « 10 نکته برای طراحی حرفه ای پوستر» بزنید. اما چند سالی است که توجه طراحان به سقف خانه ها بیشتر شده است.

برخی از طراحان گرافیک ترجیح می دهند از تصاویر گرافیکی زیاد استفاده کنند، که حتی گاهی باعث تخریب تخیلات و تصورات آن ها نسبت به آنچه در مورد طرح نهایی پوستر در ذهن داشته اند می شود. یک رستوران چینی یا هندی از نمادهای ویژه فرهنگ خود برای دکوراسیون داخلی و حتی تزییات کوچکتر استفاده می کند. این آیتم ها به علت آنکه یک طرح جامع و کامل را پوشش می دهند، معمولا تنوع بیشتری داشته و از طرف دیگر باعث می شوند که فضای بسیار جذابی در محیط خلق شود که برای تان خوشایند خواهد بود. در زمان جنگ جهانی اول و پس از آن ، شاخه ای در هنر پوستر پدید آمد که می توان آن را پوستر سیاسی نامید . آن سیری را که هنر پوستر در غرب طی کرد تا اشکال مختلف خود را در زمینه های تجاری ، سیاسی ، فرهنگی و غیره بدست آورد ، در ایران نمی بینیم . البته پیشنهاد می کنیم برای آنکه بتوانید نتیجه بهتری بگیرید و دیوارپوش صاف و بدون مشکلی داشته باشید، حتما از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید. این پترن های سه بعدی در عین اینکه کاملا صاف و مسطح هستند به گونه ای طراحی شده ند که دارای عمق به نظر می رسند و هین امر باعث می شود که آن ها فضای بسیار خاصی در منزل یا محیط کار ایجاد کنند.

را تشکیل می دهند، درحالی که کاغذ دیواری معمولا پترن های منظم یا تکراری را شامل می شود. این متریال در عین نازک تر بودن دارای مقاومت بسیار بالاتری از کاغذ دیواری است. یا در مثالی دیگر اگر موضوع پوستر شما مربوط به وقایع تاریخی است، استفاده از فونتهای تاریخی مانند فونت میخی و نستعلیق نیز از جذابیت زیادی برخوردار است. برای مثال فونت sans-serif یک فونت مناسب برای عنوان است. 3- برای طراحی پوستر تبلیغاتی یا پوستر نمایشگاهی از فونت های زیبا استفاده کنید. اما پوستر برجسته واقعی به دلیل طراحی منحصر به فرد و اکلیل پاشی اصولی باعث ایجاد نمایی جذاب شده و شما از هر زاویه ای که به آن نگاه کنید درخشش پوستر از بین نمیرود و زیبایی خاصی به محیط میدهد. رنگها نیز مانند فرمها و نمادها دارای ماهیت خاصی هستند و هر کدام باعث انتقال احساس خاصی به مخاطب خواهند شد. پوستر دیواری نسبت به ابعاد درخواستی شما چاپ میشود و مانند کاغذ دیواری به صورت رول و آماده نمیباشد از همین رو میتوان هر مقدار که نیاز دارید پوستر دیواری تهیه کنید. یعنی یک حاشیه چند سانتی سفید در اطراف آن ها و با همان کیفیت عالی چاپ روی کاغذ ۱۸۰ گرم نیمه مات.

این نمونه ها غالبا درحوزه پوسترهای فرهنگی قرار می گیرند و مربوط به فیلمها ، نمایشها ، کتابها و غیره هستند . قیمت تمام پوستردیواری ها را می توانید به صورت آنلاین و اینترنتی مشاهده کنید. از طرفی کسب و کارها هم میتوانند از طریق این محصول به اعتبار خود بیفزایند و مشتریان بیشتری را جلب و جذب کنند. برخی از شرکت های تولید کننده طرح های محبوب تر را به صورت انبوه تولید می کنند. این طرح باید ذهنیت عمیق بودن و ادامه داشتن را در فضا ایجاد کند. در این پوستر ها طراح وظیفه ای جزء روان بودن و گویای طرح ندارد تا بتواند روی عاطفه مخاطب تاثیر خود را بگذارد.پوستر اجتماعی باید تاثیر سریع روی مخاطب بگذارد. در این مطلب سعی کردیم تا پوسترهای دیواری و همچنین مزایای فوق العاده استفاده از آن ها را برای تان توضیح دهیم. همچنین میتوانید چنین پوستری را در مکانهایی که محل عبور و مرور خانم ها است قرار دهید، مثلا استخر، باشگاه های ورزشی، فروشگاه های لباس زنانه و … پوسترهای دیواری از دیوارپوش های نوظهور هستند و مدت زیادی از حضور این متریال در فروشگاه های لوازم دکوراسیون نگذشته است. پروسه تولید پوستر سفارش یدیواری به این ترتیب است که پس از دریافت سفارش، سپس دیوار مورد نظر اندازه گیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید