طراحی پوستر – موسسه ایران تایپیست

1.خانه: استفاده از پوستر سه بعدی بر روی دیوار خانه اعم از هال، پذیرایی، اتاق خواب، نشیمن و … در حال کلی استفاده از دو و یا سه فونت گوناگون در طراحی پوستر امری رایج است. برای طراحی هر فایل گرافیکی مانند پوستر در فتوشاپ اولین گام تعیین ابعاد طرح گرافیکی است. البته انتخاب طرح وابسته به محل نصب میباشد. پیش از آنکه وارد بحث شویم، پیشنهاد میکنیم که حتما به بسته ویژه کتابهای طراحی پوستر رجوع کنید و مطالب آن را مطالعه کنید. موارد دیگری که در طراحی پوستر نقش کلیدی دارند را میتوانید در بخش ترکیببندی و چیدمان، تناسبات طلایی و تئوری رنگها مطالعه کنید. شما میتوانید با مراجعه به مقاله تئوری رنگها درباره اصول استفاده از رنگ در آثار خود مطالب بیشتری مطالعه کنید! هرچند استفاده از چند فونت متفاوت در پوستر میتواند در انتقال پیامهای مختلف به طراح گرافیک کمک کنند، اما باید به این نکته هم توجه داشت که این فونتها چه پیامیرا و چگونه به مخاطب منتقل میکنند. به بودجه کلی خود نگاه کنید و آن را با چند پوستر که به چاپ نیاز دارید تقسیم کنید. خوب، شما حالا همه اطلاعات لازم برای طراحی یک پوستر کامل را دارید. ادوبی ایلوستریتور، کورل دراو و ادوبی ایندیزاین نیز در حال حاضر برای طراحی استفاده می شوند، اما فتوشاپ همچنان در میان آنها همه کاره است.

بدون توجه به اینکه برای چه کسی و یا چه سازمانی طراحی میکنید، رنگ عنصری است که در انتقال پیام نقش اساسی داشته و زبانی است که در همه جای دنیا شناخته شده است. گاهی پوسترهایی که اعلان رویداد خاصی بوده اند که بسیار مهم بوده است توسط کلکسیون دارها جمع آوری میشود. چنین چیدمانی مناسب پوسترهایی است که برای مراسم رسمی، نمایشگاههای هنری و همایشها طراحی میشود. تایپیوگرافی پوستر به نوع و استایل فونتی که در متون استفاده کردهاید مربوط است. اولین پوسترها برروی چوب طراحی می شدند و تاریخ شروع و ابداع پوستر به اواخر قرن نوزده میلادی در انگلستان باز می گردد و سیر تحولات آن، در همان سالها در فرانسه جایی که ژول شره، پدر هنر پوستر در آن زندگی میکرد، ادامه پیداکرد. آگهی هایِ نمایش اولین نمونۀ پوسترها بودند که در اوایل قرن نوزدهم در بعضی کشورهای اروپایی مخصوصاً انگلستان رایج گردید. علاوهبراین تریلر، پارامونت پوستر جدیدی از فیلم Sonic the Hedgehog 2 را منتشر کرده است که این پوستر نیز مانند تریلر عدالت آبی نام دارد و سر سونیک مانند بت سیگنال بتمن روی آسمان نقش بسته است. برای مثال، در پوستر زیر میتوان مشاهده کرد که قرارگیری رنگهای متضاد چگونه کنتراست ایجاد کرده است.

هنگامیکه از دو یا چند عنصر متضاد در کنار یکدیگر استفاده کنید، کیفیت تضاد یا کنتراست ایجاد کردهاید. سازمان لیگ امارات در طراحی پوستر خود بازیکنان ستاره و بارز هر تیم را در این دو بازی به نمایش گذاشت. همانطور که میدانید، شروع هر نوع طراحی با فتوشاپ با ایجاد یک سند جدید آغاز میشود. شاید هدف شما در استفاده از رنگ تنها ایجاد وحدت و یکپارچی و ارتباط میان عناصر باشد، ولی باید دقت کنید که هر رنگی معنای خاصی داشته و پیام ویژهای را میرساند. در حالت کلی دو نوع تکنیک برای ایجاد تعادل در پوستر وجود دارد: چیدمان متقارن و چیدمان نامتقارن. در چیدمانی که دارای تعادل متقارن است، عناصر مشابه در دو سوی محور عمودی و یا افقی توزیع میشوند. شباب الاهلی دبی به همراه مهدی قائدی و احمد نوراللهی دو بازیکن ملی پوش کشورمان به نیمه نهایی جام حذفی امارات رسیده و باید به مصاف الوحده برود. به گزارش طرفداری و به نقل از فارس، مسابقات رفت نیمه نهایی جام حذفی امارات امروز با دو دیدار پیگیری می شود به همین سازمان لیگ این کشور به معرفی ستاره های تیم ها پرداخت.

از این رو در پوستر ها گرایشهای « نقاشانه » بسیار مشهود بود و تدریجا از میان همین نقاشان ، کسانی به سوی هنر گرافیک جلب شدند ، که مرزهای بین هنر نقاشی و گرافیک را شناختند ، و ویژگیهای هنر پوستر را دریافتند . فرق اصلی میان پوسترهای سفارشی با پوسترهای آماده، امکان تغییر اندازه است. تقسیم می شوند که شما می توانید بنابر سلیقه تان از میان آن ها انتخاب کنید. شما باید بدانید پوستری که میخواهید طراحی کنید قرار است در یک فضای بسته و تاریک استفاده شود (که لازم است از رنگهای روشن تر در آن استفاده کنید) یا قرار است در برابر تابش نور مستقیم نصب شود (که در آن صورت استفاده از رنگهای خیلی روشن، عملا آن را غیر قابل مشاهده میکند). بهترین محل برای نصب پوستر میدان دید-افق دید- رهگذران است. قرار است بر روی یک دیوار سفید رنگ قرار بگیرد یا قرار است بر روی یک دیوار قرمز رنگ نصب شود (که شما در آن صورت میتوانید از رنگهای متضاد استفاده نمایید). برای مثال در پوستر زیر استفاده از یک تصویر با زاویههای مختلف، باعث هدایت چشمها به صورت عمودی ( به جای هدایت افقی و خسته کننده) و تمرکز بیشتر روی نوشتهها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید