طراحی پوستر – موسسه ایران تایپیست

بخصوص انتخاب سایز و فونت مناسب برای تیتر اصلی، بصورتی که مخاطب بتواند از فاصله معقولی متن و پیام پوستر را مطالعه کند. انواع مختلف روشهای چاپ باعث میشود که طراحی در حین طراحی پوستر بتواند بهترین نوع چاپ را نیز انتخاب کرده و طراحی را به متناسب با نوع چاپ شروع کند. بنابراین رعایت اصول تایپوگرافی، خلاقیت و جسارت در انتخاب انواع مختلف خطوط برای انتقال پیام میتواند حال و هوای پوستر را به درستی به بیننده منتقل کند. طراحی پوستر در ارگان های دولتی متفاوتی از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جهاد دانشگاهی، فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، سازمان نقشه برداری کشور، فرهنگسراها، کتابخانه ها و موارد از این قبیل با هدف آموزش و یا اطلاع رسانی انجام می گردد و نقش موثری در انتقال پیام دارد. چاپ پوستر یکی از رایج ترین و موثرترین ابزارهایی می باشد که توسط تبلیغ کنندگان و یا هر گروهی که سعی در انتقال پیام خود را دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی پوستر نیز مانند سایر طراحیها فضایی را در اختیار طراح قرار میدهد که برای ارائه بهترین طرح خود از عناصر و المانهای مختلف استفاده کند و مهارت خود را به نمایش بگذارد. Piktochart یک ابزار اینفوگرافیک است که به کاربران این امکان را می دهد که اینفوگرافیک و انواع دیگر محتوای بصری برای موضوعات مختلف ایجاد کنند. از طریق این طرح میتوانید بینندگان را با انواع تصاویر، رنگها، تایپوگرافی و سایر عناصر سرگرم کنید. در مقاله آشنایی با پوستر و انواع آن گفتیم که پوستر، یک اعلان گرافیکی شامل متن، تصویر و طرحهای مختلف است که به منظور انتقال اطلاعات به مخاطبان استفاده میشود. ۹۰ که مستطیلی بزرگ و افقی است. ۶۰۰ مستطیلی متوسط و عمودی است. Desyner یک ابزار تولید محتوا است که به کاربران امکان میدهد بدون تخصص طراحی پوستر، پست رسانههای اجتماعی، تبلیغات، ارائهها، کارتهای ویزیت، آگهیها و موارد دیگر را ایجاد کنند. معمولا یک کاغذ است در سایزهای متفاوت که مطلبی را به اطلاع ما می رساند. تنوع طرح ها برای پوستر دیواری به نحوی است که امکان انتخاب را برای افراد با سلایق مختلف آسان ساخته است.

بسیاری از طرحها در چند موقعیت مختلف استفاده میشوند که تمامی آنها به پوسترهایی با ابعاد و مقیاسهای متفاوت نیاز است. اغلب مردم بدون اینکه موضوع پوستری را بدانند به آن نزدیک نمیشوند بنابراین ابعاد پوستر باید به گونه ای باشد که بدون نیاز به مکث و نزدیک شدن به آن بتوانند محتوای پوستر و پیام مورد نظر را دریافت کنند. البته شما میتوانید از نسخه پرمیوم (نیاز به پرداخت پول دارد) و قابلیتهای ویژه آن نیز بهرهمند شوید اما نسخه رایگان هم مجموعهای از ابزارهای بینظیر را دارد که کار را برای افراد مبتدی سادهتر میسازد. از تمام عناصر یکسانی که برای ایجاد یک سند استفاده می کنید می توانید برای یک پوستر نیز استفاده کنید، با این وجود چند مشکل بالقوه وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید. به عنوان یک طراح باید از مکان دقیق استفاده از پوستر اطلاع داشته باشید. نکات بالا را در طراحی پوسترتان به کار گیرید و منتظر دریافت پاسخ مثبت باشید. در کوچهها برروی بیلبرد و یا برروی تابلو بجز پوستر طراحی شده شما پوسترهای دیگری نیز وجود دارد. فراموش نکنید که نقطه عکس این ماجرا نیز وجود دارد.

لازم به ذکر می باشد که تعرفه طراحی و گرافیک را می توانید از این لینک مشاهده نمایید. اگر می خواهید یک پوستر کوچک یا متوسط بسازید، Microsoft Word 2013 انتخاب خوبی است، خصوصاً اگر از قبل با این برنامه آشنایی دارید. برای مثال در پوستر زیر استفاده از یک تصویر با زاویههای مختلف، باعث هدایت چشمها به صورت عمودی ( به جای هدایت افقی و خسته کننده) و تمرکز بیشتر روی نوشتهها شده است. چراکه وقتی پوستری در ابعاد کوچکتر قرار بگیرد ممکن است تصاویر به اندازه قبل با کیفیت و متناسب به نظر نرسند. استفاده از کد رنگی صحیح و تصاویر کیفیت بالا باعث می شود تا در نهایت پوستری با کیفیت تحویل بگیرید. برای پوستری که برای جشنواره فیلم Bicycle در نظر گرفتهشده بود بهجای ایجاد هیجان سعی بر این شده که پوستر تم خندهدار داشته باشه تا به این طریق حس کنجکاوی بیننده را جذب کنند و به دنبال خود بکشند.

دیدگاهتان را بنویسید