فضای خالی الزاما بار سبک نیست

در توضیح ساده تر می توانیم بگوییم فضای پوستر نباید بی ربط از موضوع آن باشد. طراح پوستر در حیطه موضوع مورد نظر به خوبی می باید رنگهای جذاب را شناسایی و در پوستر به کار ببرد. اگر شما در دهه 90 به یک کلاس درس و یا دفتر کار وارد میشدید احتمالا این نوع از پوسترها را مشاهده میکردید. اگر ساکن استان تهران هم باشید ایوان بهترین نصاب پوستر دیواری را برای شما ارسال خواهد کرد. بعضی از به یادماندنیترین تصاویر فرهنگ عامه در قرن 20 را پوسترهای تبلیغاتی به ما ارائه دادهاند: کوکاکولا، کمل بانوم و بیلی همه و همه پوسترهایی را طراحی کردهاند که در فرهنگ عمومی در برابر آزمون زمان به خوبی ایستادگی کردهاند. بسیاری از هنرمندان مانند هنری تولوز لتروک و هنری ون در ورده پوسترهایی را طراحی کردند. در طی جنگ جهانی اول ما پوسترهایی مانند لرد کیچنر و عمو سم را مشاهده می کردیم که از آنها برای بهبود روند به کارگیری سربازها استفاده میشد، اما قدرت آنها اغلب دست کم گرفته میشد. از پوسترها برای تبلیغ احزاب سیاسی، استخدام سربازها و همچنین فروش محصولات و گسترش ایدهها به عموم استفاده میشده است.

پوستر در اوایل قرن بیستم رسانهای شناخته شده و موفق بود و به ویژه در شهر پاریس، بسیاری از هنرمندان طراح پوستر گرد آمده بودند. پوسترهای لوترک، بر اساس قدرت او در طراحی و شناخت رنگ و مهارتش در لیتوگرافی و نیز تأثیرپذیری از باسمههای ژاپنی بنا گردیده و اگرچه بیش از ۳۰ پوستر از او بر جای نمانده است، ولی همین آثار معدود تأثیر زیادی بر هنر پوسترسازی داشته و برای بسیاری از هنرمندان راهگشا بودهاست. هنرمندان سبک تیپوگرافی بینالمللی طراحی معتقد بودند پوسترها برای برقراری ارتباط میباشند و مشارکت آنها در زمینه طراحی از تلاششان برای تکمیل پوستر حاصل شد حتی با وجود محبوبیت اینترنت، پوسترها همچنان هر روز برای انواع مختلف دلایل تولید میشوند. انقلابی که صنعت مربوط به طراحی و تولید کاغذ دیواری پوستری در طراحی داخلی ایجاد نمود از طراحی و عرضه انواع پوستر دیواری سه بعدی آغاز گردید. پوسترها توسعه تایپوگرافیک را تحت تاثیر قرار دادند زیرا باید از فاصله دور خوانده میشدند و نیازمند انواع بزرگتری از حروف برای طراحی بودند و به چاپهای بزرگتری (معمولا از جنس چوب به جای فلز) احتیاج داشتند. در نظر داشته باشید که طراح میتواند تاکید را بر روی جزئیات مهمی قرار دهد که میتواند مخاطب را به تماشای فیلم راغب کند.

این نوع از پوسترها میتوانند در دانشگاه و یا محیطهای آکادمیک برای برجستهسازی کار تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرند. ۵ – ساده است ، برخی از اثربخش ترین پوسترها به طور شگفت انگیزی ساده هستند. پوسترها معمولا تصاویر سادهای مانند قله کوه و یا شخصی در حال دویدن در امتداد یک مرز مشکی پررنگ و یک پیام ساده انگیزشی در زیر تصویر بودند. البته در آموزش تحقیق واقعی همیشه مهمتر است زیرا آنها اغلب مانند تحقیق مورد بررسی قرار نمیگیرند. اغلب توسط آژانسهای مسافرتی مورد استفاده قرار میگیرند. هیچ قانونی مطرح نمی شود و به عنوان یک طراح این شما هستید که پوستر مورد نظر خودتان را طبق سلیقه و جهان بینی که دارید، طراحی خواهید کرد. این نوع از پوسترها مخاطبان خود را تشویق میکنند تا به مقاصد مختلف سفر کنند. این می باشد که محتوای تولید شده از نوشتار تا تصاویر با فرهنگ ها و موازین اسلامی همخوانی داشته باشد و ضد و نقیضی با آن نداشته باشد. حال که به خوبی با این المان های جذاب آشنا شده اید، نوبت آن می رسد مزیت های شان را نیز بشناسید تا انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. طرح های پیاده شده بر روی پوستر دیواری بسیار متنوع بوده و خانه شما را از یکنواختی در می آورند.

هر الگو از این دسته ها را انتخاب کنید و تصاویر را با توجه به میل خود تهیه کنید. هنگامی که شکل مطابق چیزی که می خواهید به نظر رسید، دوباره روی آن راست کلیک کنید، سپس روی Send to Back کلیک کرده و Send Behind Text را انتخاب کنید. مضامین داستان گونه، مذهب و طبیعت را می توان در قالب این کادر در نظر گرفت. پوستر تبلیغاتی از طریق چاپ شدن و قرارگیری در معرض دید تاثیر مستقیم بروی مخاطب می گذارد. به این نوع عکسها، عکس مستقیم نیز گفته میشود. تبدیل عکس به پوستر دیواری! پوستر سریعا در سراسر جهان منتشر شد و به یکی از عناصر مهم طراحی گرافیک تجاری تبدیل گردید. انتخاب کادر مناسب می باید پیش از طراحی پوستر صورت پذیرد. با توجه به موضوع طراحی، رنگها می توانند کاملا جسور، نامحسوس و یا رومانتیک باشند. طراحی این رسانه را می توان بر اساس موضوع کاری به دسته بندی های گوناگون تقسیم نمود که معمولا متد تبلیغی یکی از پر استفاده ترین متدهای طراحی می باشد . در بین نوع کاغذ های مختلفی که در سطح بازار موجود است، یکی از گزینه ها کاغذ هلندی می باشد، این کاغذ بدلیل چاپ پذیری بالا، خروجی کار بسیار شاداب، جذاب و مورد پسندی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید