مزایای استفاده از پوستر تبلیغاتی و نکاتی برای طراحی هوشمندانه آن – چطور

فروشگاه اینترنتی دکوراسیون داخلی دکور تک در راستای افزایش زیبایی و و نمای داخلی ساختمان شما انواع پوستر دیواری را در دسته های مختلفی عرضه نموده است. فروشگاه اینترنتی منزل تلاش کرده مجموعه کاملی از انواع و اقسام پوستر دیواری را در سایت خود عرضه کند. مدل جدیدتری از کاغذ نیز وجود دارد به نام کاغذ nonwoven که کاملاً صاف و بدون بافت است که باغث میشود طرح کاملاً صاف و براق جلوه کند. تایپوگرافی نیز یکی دیگر از عناصری کلیدی است که میتواند پوستر شما را برجسته کند. در پوستر های اولیه که وظیفه معرفی یک کالا یا یک اثر هنری را بر عهده داشتند کلمات و حروف تنها به اطلاع رسانی پوستر کمک می کردند و به عنوان یک عنصر بصری در اندازه های مختلف فضای پوستر را در می گرفتند. اگر روی سطح دیوارتان ترک ریز، زدگی، اثر میخ و یا فرو رفتگی دیده میشود، آنها را با بتونه پر کنید و بگذارید تا کاملاً خشک شوند. اگر یک پوستر بتواند مخاطب را طوری تحت تاثیر قرار دهد که او در برابر پوستر متوقف شود یعنی توانسته حق مطلب را ادا نماید. کاغذ فیبردار نیز بافتش نیمه مات است که نصب پوستر را نسبت به کاغذهای دیگر آسانتر میکند.

جنس پوسترهای دیواری در عین نازکتر بودن، مقاومت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری دارد. چرا که دستگاه های دیجیتال، دستگاه های عظیم و سرعت بالایی نیستند و متریال های گران قیمت تری نسبت به نوع افست دارند. جنس کاغذی که به طور متداول در طراحی پوستر مورد استفاده قرار می گیرد، کاغذ گلاسه 150 گرم می باشد. پوستر های دیواری یا کاغذ دیواری پوستری به طور کلی در سایز های مختلف مثل 8تکه (8 پنل)، 4 تکه، 3 تکه، 2 تکه و یک تکه عرضه میشوند، که هرکدام دارای ابعاد متفاوتی هستند که به خوبی برای قرارگیری و هماهنگی در هر ابعاد فضایی قابلیت نصب دارند. پوسترهای تجاری:تصویر یک کالا یا محصول بازرگانی که برای تبلیغ آن کالا یا محصول به کار می رود. کاغذهای مرغوبی که بیشتر در این کار مورد استفاده هستند، کاغذهای کرهای، ژاپنی، چینی و ترک میباشند که از لحاظ مقاومت و کیفیت بسیار عالی هستند. در واقع ارزانترین قیمت موجود در بازار با همان کیفیت که عرضه میشود.

جنس این مدل کاغذ از قیمت بالاتری هم برخوردار است. همزمان بخشی از لبه رول زیرین هم برش میخورد که آن را میتوانید بردارید و به کمک کاردک و یا دستمال مرطوب، لبه دو رول را به یکدیگر بچسبانید. پوسترهای دیواری از لحاظ جنس، ضخامت و کیفیت هم با کاغذ دیواری تفاوت دارند و در درجهای بالاتر قرار میگیرند. پوسترهای دیواری آماده، طرحهای چاپی از پیش آمادهای هستند که در چندین قطعه خریداری شده و هنگام نصب کنار یکدیگر قرار میگیرند تا طرح اصلی و کاملی را تشکیل دهند. از بزرگترین خطراتی که دست به کار شدن آن دارد، خراب کردن یک قطعه از آن است، زیرا قابلیت جایگزینی نداشته و میبایست کل قطعات را تعویض کنید. این پوسترها از نظر اندازه و طرح و حتی نوع کاغذ کاملاً مطابق سلیقه مشتریان است، چرا که کاغذهای به کار رفته شده در چاپ این نوع پوسترها انواع گوناگونی دارند. ولی مهمترین نکته برای انتخاب نوع کاغذی که میخواهید طرحتان روی آن چاپ شود، خود طرح است. ولی برای بررسی تفاوتهای این دو، بگذارید ابتدا ببینیم پوستر کاغذی و کاغذ دیواری در چه چیزهایی با یکدیگر تفاوت دارند. پوستر کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری در موارد بسیاری از یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوتها چه در زمینه جنس و چه در ظاهر کاملاً مشخصند.

همین جذب کوتاه بهترین فرصت است که با استفاده از موارد دیگری مثل شعار جذاب تبلیغاتی، و توضیحات کوتاه اثرگذار مخاطب را جذب کنید. دقت داشته باشید که رول تمام سطح پشتی پوستر را بپوشاند. طراحی پوستر (POSTER DESIGN) به عنوان یک ابزار جهت اطلاع رسانی بوده و بنا به تعریف تخصصی پوستر یک صفحه است که بر روی سطح ایستاده نصب میگردد. علت این امر نیز به رسالت اصلی پوستر که نصب در خیابان ها و معابر پر رفت و آمد است باز می گردد. هر چهار شخصیت اصلی حاضر، اسلحه در دست دارند که نشان می دهد این یک فیلم اکشن است، همه در پس زمینه یک شهر نئونی در آینده هستند. تا راهنمایی باشد برای شما که با خیال راحت بتوانید بین این دو انتخاب کنید. با وجود این باید به قدر کافی اطلاعات در اختیار خوانندگانتان قرار دهید تا آنها را متقاعد سازید که آنچه شما می گوئید درست است. به راحتی در فضاهایی مثل نمایشگاههای کتاب شاهد این هستید که با چاپ پوسترهای بزرگ قسمتی از فضا را پوشش میدهند و به معرفی محصولات خود میپردازند. ولی وقتی پوستر دیواری را نصب میکنید میبینید که تصویری بزرگ و ثابت است.

دیدگاهتان را بنویسید