معرفی و بررسی انواع پوستر ها + مزایا و معایب و تاریخچه

پوستر های دیواری در ابعاد و اندازه های مختلف در بازار موجود می باشند. بله امکان تهیه کاغذ دیواری عکس خودتان برای زیباسازی دکوراسیون داخلی در واحدهای چاپی که چاپ پوستر دیواری را به صورت کاملا تخصصی انجام می دهند، وجود دارد. 2.تا حد امکان ساده باشد. اگر پوستر بسیار ساده باشد و ذهن مخاطب چیز جالب و یا جدیدی را در آن نبیند به احتمال زیاد باز هم آن را نادیده خواهد گرفت؛ بنابراین حد وسط و میانه را در خصوص این موضوع حتما به خاطر داشته باشید. برخی از مورخان تاریخ آن را به حدود قرن نوزدهم یعنی 200 سال پیش مربوط می دانند و برخی دیگر نیز که بیشتر تاریخ شناسان شرقی هستند و توانسته اند نمونه ها و آثاری از انواع پوسترها یا همان اعلان ها را در کتیبه های آشوری و بابلی پیدا کنند. حدود صدوپنجاه سال قبل، هنرمندان ايراني براي تبليغات ديني بنا به تقاضاي افراد يا نياز جامعه، پوستر را با توسّل به فنون ساده (گاه بهصورت نوشتاري و گاه تصويري) همراه با آرايشها و نقوش زيبا و خطيخوش تهيه ميكردند (3: 101). اين زمان را ميتوان بهعنوان تاريخ پيدايش هنر “اعلان” در ايران بهحساب آورد. هر چه طراحی یک پوستر ساده تر بوده درک آن توسط مخاطب سریع تر اتفاق خواهد افتاد و مخاطب بهتر توانسته با آن ارتباط برقرار نماید.

هر کدام از این عناصر در جایگاه خود در چاپ پوستر دیواری تصویری اهمیت بالایی دارند. رخدادها و رویدادهای شما از اهمیت خاصی برخوردارند.این رویدادها می تواند فروش شما را چندبرابر کند و می توانید مخاطب خودتان را دست چین کنید. پیامی که پوستر تبلیغاتی به مخاطب ارسال می کند باید شفاف و واضح باشد. مشتربان باید در انتخاب های خود به جنس، پوستر سه بعدی، قابلیت شسشتو، قابلیت ضد لک بودن و … همچنین مشتریان می تونند با بهره منده از مشاوره ی کاملا رایگان مشاورین دکوپیک بهترین جنس و طرح را متناسب با چیدمان منزل شان انتخاب کنند. چاپ پوستر سه بعدی با بهترین امکانات و ابزار آلات توسط دکوپیک انجام شده و به مشتریان ارائه می شود. ما در شرکت طراحی گرافیک آموس، با توجه به تجربه ی طراحی پوستر در حوزه ها و موضوعات مختلف، و تسلط بر سبک های مختلف طراحی، آماده ی ارائه خدمات طراحی پوستر برای همایش، کنگره، کنسرت، تئاتر، سینما، فراخوان، جشنواره، گالری و … سعی کنید عبارات و جملات مختصر و مفیدی انتخاب کنید که پیام مناسب را در مورد محصول شما ارائه دهد و مخاطبان را به خواندن بقیه پوستر ترغیب کند.

با این حال ، بر خلاف پوسترهای تحقیقاتی ، که در ادامه مقاله در مورد آنها بحث خواهیم کرد، پوسترهای آموزنده نیازی به دانش قبلی در مورد موضوع ندارند و به طور کلی برای آموزش ایجاد می شوند. در مقایسه با سایر تصاویر بصری که بینندگان میتوانند به سرعت از آن بگذرند ، خوانندگان پوسترهای آموزنده معمولاً برای آموزش باید مدتی را زمان بگذارند. فقط اگر از حد استاندارد پایینتر باشد، باید هزینه بیشتری برای چاپ پرداخت شود. اولین عامل در تعیین تعرفه چاپ پوستر تعیین هدف است. در این صورت چاپ دیجیتال گزینه ی مناسبی ست. در واقع اگر دکوراسیون منزل شما مدرن و لاکچری است و قصد دارید به شیوه ای لاکچری و لوکس آن را تزیین کنید این بخش هرآنچه لازم است را در اختیارتان قرار می دهد. عنوان: این بخش باید بهنحوی انتخاب شود که توجه خوانندگان را جلب کند. در بخش طراحی دو بعدی و مفهومی کار شما به اصطلاح انتزاعی می شود. پوستر یکی از ابزارهای مهم بازاریابی و تبلیغ است که ما هر روز در محل کار و سطح شهر با آن مواجهه می شویم. شما می توانید پوستر دیواری مورد علاقه خود را در هر ابعاد و اندازه ای سفارش دهید.

برای اتود زدن در مورد طراحی پوستر طراح ابتدا باید بداند که برای چه موضوعی پوستر را می خواهد سپس دیده های خود را بر روی کاغذ ثبت می کند . کیفیت رنگ استفاده شده، نحوه ی انجام طراحی که باید منحصر به فرد و مشتری پسند باشد، متریال تولید که باید به بهترین نحو و با بهترین امکانات انجام گیرد و در نهایت جوهری که در چاپ پوستر دیواری مورد استفاده قرار می گیرد. تا چاپ کاغذ دیواری پوستری به نتیجه ی خوبی برسد و به بهترین و فنی ترین شکل ممکن نصب شود. همین پوسترهای نور سیاه بودند که در آن ها با استفاده از اشعه ماورای بنفش جلوه های ویژه ای ایجاد کردند و از معروف ترین آن ها میتوان به پوستر اوج اثر مایکل باومن اشاره کرد. شما میتوانید پیشنهادات ویژه یا یک رویداد (مثل یک افتتاحیه و همایش و سمینار و…) را به صورت طراحی پوستر به طور ویژه طراحی کنید. مثل فروشگاه ها، مغازه ها، اماکن فرهنگی مثل سینما و تئاتر، و یا انواع نمایشگاه ها،مثل نمایشگاه کتاب، صنایع، بازرگانی و … یک طراح پوستر حرفه ای می بایست علاوه بر توانایی اجرایی بالا، انواع حالت های طراحی پوستر را بشناسد و با سبک های مختلف آن آشنا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید