معرفی و بررسی انواع پوستر ها + مزایا و معایب و تاریخچه

البته برای طراحی یک پوستر موفق نیاز بوده که به غیر از در نظر گیری اصول و استانداردهای مورد نظر طراح خلاقیت هایی را نیز در طراحی از خود نشان دهد. برای پوستری که برای جشنواره فیلم Bicycle در نظر گرفتهشده بود بهجای ایجاد هیجان سعی بر این شده که پوستر تم خندهدار داشته باشه تا به این طریق حس کنجکاوی بیننده را جذب کنند و به دنبال خود بکشند. یکی از بهترین راهها برای جذب مشتری، طراحی حرفهای پوستر و بروشور 🖌️ است. پوستر دیواری تصویری در رشد و توسعه کسب و کارها بسیار موثر است. فرقی ندارد که شما قصد تغییر راه روی خانه و یا اتاق خوابتان فرزندانتان را داشته باشید، همواره تعداد زیادی پوستر دیواری طرحدار وجود دارد که به راحتی با ایده شما هماهنگ شوند. این پوستر حاوی اطلاعات زیادی است اما طوری طراحیشده که وقتی بیننده آن را از راه دور هم ببیند متوجه اطلاعات آن نیز بشود. این پوستر علیرغم اینکه دارای انبوهی از اطلاعات است اما پیکربندی خلاقانه آن متنهای سخت آن را نیز خوانا کرده است. بیننده زمینهای از متن را که شبیه شراب است دنبال میکند.

استفاده از هنر عکاسی چه تمرکز روی آن باشد چه نباشد به متن صلابت بیشتری میدهد. یک طرف سنگینتر نباشد و یا یک طرف حاوی تمام اطلاعات و شکلها نباشد و طرف دیگر هیچ. در مجموع فقط زمانی سراغ چاپ دیجیتال بروید که حداکثر 200 یا 300 عدد پوستر نیاز دارید. زمانی که از عکسها و تصاویر و حتی فونتهای هیجانی و متحرک استفاده میشود درواقع انرژی و فشار زیادی بر بیننده اعمال میشود که قطعاً این فشار بازخورد نیز خواهد داشت. مضمون عمده اولین پوسترهای سیاسی مشتمل بر میهن پرستی ، جلب افراد به خدمت سربازی ، تحقیر دشمن و غیره بود . در آن زمان برای نخستین بار از پوسترهای مختلف برای تبلیغات موضوعات دینی استفاده کردند و پس از آن بود که به مرور استفاده از این شیوه اعلان در کشور بیشتر شد و به دیگر بخش ها نیز سرایت کرد. پوسترهایی که رنگ های فراوانی دارند مطمئنا باعث سردرگمی ذهنی مخاطب خواهند بود.

پوستر دیواری یکی از جذاب ترین پوشش های دیواری می باشد. استفاده از طرح برخی جواهرات گرانقیمت همچون الماس، یاقوت و از همه مهمتر بکارگیری طرح مروارید باعث می شود یک پوستر دیواری در عین سادگی در مجموعه محصولات لاکچری قرار گیرد. پیدا کردن تصویر، رنگ و فونتهایی که پیام پوستر را برساند باعث خلق یک اثر خوب میشود در طراحی پوستر دامنه انتخاب بسیار وسیع است. گاهی اوقات اختصار در سخن، بهترین راه است. در بعضی نقاط پوستر سازی گروهی رواج یافت . با توجه به اینکه دکوراسیون داخلی شرکت ها در جلب رضایت مشتری و کسب سود بیشتر تاثیرگذار است، استفاده از جدیدترین متریال در دکوراسیون اداری رواج بیشتری دارد. تنها به خاطر اندکی اطلاعات بیشتر دادن کلمات و شکلهای زیادی اضافه نکنید. یک کلمه یا یک تصویر دراماتیک میتواند خیلی بیشتر از تعداد زیادی کلمه یا عکسها و تصاویر پیچیده ارتباط برقرار کند. در این صورت خوانندگان برای خواندن تمام بخشهای پوستر ، اشتیاق خود را از دست میدهند بهخصوص اگر پوستر خیلی بلند باشد. اگر طرح اصلی سیاه و سفید است از زمینه رنگی باید برای آن استفاده شود.

اگر سهوا یکی از قطعات آسیب ببیند ناچارید کل تصویر را یکبار دیگر سفارش دهید و هزینه چاپ مجدد آن را بپردازید. در زمان ثبت سفارش از شما سایز دیوار را خواهیم پرسید پس قبل از تماس یا مراجعه حضوری سایز دقیق دیوار را اندازه گیری نمائید و طبق نمونه: عرض ۵۶۰ و ارتفاع ۲۸۰ سانتی متر ، سایز را به چاپخانه اعلام نمائید. طراحی کرد اما نقش مهمی در شکل گیری و تحول طراحی پوستر مدرن داشت. اما باید به این نکته توجه داشت که در این برنامه امکان خلق یک طرح تبلیغاتی از ابتدا را ندارید. قسمتی از یک عکس را برش دهید و ویژگی مهم آن قسمت را مدنظر قرار دهید این نکته یک اثر دراماتیک خلق میکند و چشمها را به اطراف صفحه هدایت میکند. پوستر Phish چشمها را به سمت بالا و پایین در طول صفحه سوق میدهد بجای اینکه چشمها در مسیر یک خط صاف و خستهکننده است. 7.نوع فونت نوشتاری انگلیسی Times-Roman و برای متن فارسی Titr مناسب است. در گذشته پوستر بر روی تخته ها یی به ابعاد ۷۵×۶۰ و فقط به صورت نوشتاری و تک رنگ و یا دو رنگ ساخته می شد و حالتی گردن آویز داشت که مانند پیراهن داخل سر می رفت.

دیدگاهتان را بنویسید