مواردی که هنگام انتخاب پوستر دیواری سه بعدی باید به آنها دقت شود

قبل از انتخاب مدل پوستر دیواری جدید با مشورت از یک طراح دکوراسیون داخلی و در نظر گرفتن مزیتها و محدودیتهای آن، میتواند برای دو چندان شدن زیبایی محیط شما، تاثیرگذار باشد. البته همان قدر که که این پوسترها زیبا هستند طراحی آنها نیز چندان راحت نیست و حسابی گرافیست ها را به چالش می کشد. از شما عزیزان دعوت می کنیم در این آموزش با روکسو همراه باشید تا شما را با صفر تا صد اصول و استانداردهای طراحی پوستر برای چاپ آشنا کنیم. مطمئن باشید همه دوستان و آشنایانتان وقتی وارد منزل شما بشوند مات و مبهوت سلیقه و پوستر های بزرگ دیواری می شوند که شما انتخاب کرده اید. ظریف گرافیک پیشنهاد می کند حتما قبل از آنکه بخواهید اقدام به طراحی پوستر گرافیکی موضوعی خاص نمایید از چرایی و چگونگی آن آگاه باشید سپس اقدام به ثبت سفارش طراحی پوستر باشید. قبل از شروع به طراحی باید اندازه دقیق پوستر و عناصری مثل رنگ، فونت، پس زمینه و غیره را با سفارش دهنده هماهنگ کنید و با او مشورت نمایید. زنگ های زمینه معمولا رنگ هایی ملایم هستند که رنگ خاکستری معمولا به نمود بیشتر طرح اصلی کمک میکند.

فرق اصلی میان پوسترهای سفارشی با پوسترهای آماده، امکان تغییر اندازه است. در این مرحله از آموزش طراحی پوستر با فتوشاپ به یک مکعب روبیک نیاز داریم تا در مرکز پوستر اصلی قرار دهیم. در این آموزش سعی داریم شما را با این نکات و آموزش ها آشنا کنیم. مردم نمیخواهند یک چیز قدیمی را ببینند. در ادامه کار نیز رعایت یک سری استانداردها وجود دارند که هر گرافیستی باید با آنها آشنا باشد و پروژه های خود را مطابق با این استانداردها پیش ببرد. همچنین طراحی یک پوستر زیبا نیاز به رعایت نکات و استانداردهای زیادی دارد. نقش شکلها در زمینههای مختلف طراحی از جمله هدایت چشم کاربران و ایجاد هماهنگی، بسیار مهم و غیر قابل انکار است. حتما می دانید که هنگام چاپ ممکن است لبه های تصویر کمی برش بخورد و اطراف پوستر شما بدون رنگ باقی بماند. متاسفانه برخی از طراحان کم تجربه با اطلاعات کم در این زمینه دست به طراحی فایل های گرافیکی می زنند و هنگام چاپ تازه متوجه می شوند که طرح آنها دارای استانداردهای لازم برای چاپ نیست. طراحی پوستر اصول و قواعد خاص خود را دارد که اگر طراحان گرافیک آن ها را در طراحی باید رعایت نمایند می توانند طرح موفقی داشته را پیاده سازی کنند.

اگرچه پوستر مربعی با توجه به نیاز برای برش کاغذ و در نتیجه هدر رفتن بخشی از کاغذ بسیار کم استفاده می شود، اما همچنان برخی از طراحان جذابیت و زیبایی اینگونه پوسترها را به بقیه ترجیح می دهند. امیدواریم این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. این محصول که با عناوین مختلفی همچون پوستر منظره و یا پوستر مناظر طبیعی نیز شناخته می شود شامل تمام تصاویری میگردد که ارائه دهنده بخشی از طبیعت واقعی در کوهستان ها، جنگل ها و یا طبیعت ساخته شده به دست بشر همچون پارک های جنگلی است. Canva یک ابزار طراحی و انتشار آنلاین است که به کاربران امکان می دهد پوسترها و سایر اشکال محتوای بصری مانند ارائه ها، گرافیک رسانه های اجتماعی، اسناد و موارد دیگر ایجاد کنند. هیچ شکی نیست که یک پوستر مطمئناً یک رسانه ارتباطی کوچک اما قدرتمند برای اشاره به موضوع مهم و نکتهای خاص است. پوستر دیواری سه بعدی بیشترین طرفدار و تنوع را دارد از این رو طرح های خاص زیادی هم تولید می شوند، مزیت پوستر دیواری نسبت به کاغد دیواری در این است که شما می توانید طرح مورد نظرتان را برای چاپ سفارش دهید.

طراحی پوستر همواره در نمونه های تبلیغاتی از دیر باز تا کنون در بین تبلیغاتهای مختلف کسب و کارها و مشاغل مشاهده شده و یکی از تبلیغات ارزان، مؤثر و عمومی است. مانند همه طراحی های دیگر همچون طراحی بروشور، طراحی کاتالوگ و غیره طراحی پوستر نیز کمک می کند تا تبلیغات به گونه ای اجتماعی و عمومی به اطلاع عموم برسد. بنابراین در این حالت فایل شما پس از چاپ از نظر رنگ بیشترین شباهت را به فایلی که هنگام طراحی با فتوشاپ مشاهده می کنید، خواهد داشت. طریقه نصب ظاهرا شباهت زیادی به انواع کاغذ دیواری دارد ولی در هنگام اجرا نکات ریز و دقیقی باید لحاظ شود. برای تهیه و چاپ پوستر سه بعدی نیاز به تجهیزات پیشرفته چاپی بوده و همه واحدهای تولید کننده کاغذ دیواری و پوستر دیواری قادر به انجام آن نمی باشند. در این حالت نیز یا کیفیت و وضوح تصویر افت پیدا می کند و یا قسمتی از تصویر چاپ نمی شود که این مسائل منجر به نارضایتی مشتریان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید