همه چیز درباره طراحی پوستر – طراحی گرافیکی

چاپ پوستر دیواری تصویری از میان انواع کاغذهای دیواری امروزه با محبوبیت بیشتری مواجه است، چرا که چاپ این پوسترها با طرح دلخواه نیز امکانپذیر است. پوسترها در مقایسه با کاغذ دیواری از تنوع بیشتری در طرح و رنگ برخوردار هستند و میتوان فقط با روکش کردن یک دیوار تغییر چشمگیری در فضا ایجاد کرد. پوسترهای دیواری قطعاتی از جنس کاغذ هستند که اغلب روی آنها طرح یا متن چاپ میشود، تا پوششی زیبا برای دیوارها باشند. در شرق ، چاپ ابتدایی بلوک چوبی از اوایل ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح وجود داشت ، جایی که قسمت های ابریشم تصاویر تزئینی یا قطعات متن نمایشی را به نمایش می گذاشت. زمانی که متنها، عکسها و تصاویر شما آماده شدند، به این موضوع بیاندیشید که چگونه این عناصر را با یکدیگر ترکیب خواهید کرد، به طوریکه محتوای پوستر همایش به راحتی قابل خوانده شدن باشد. آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ در این مطلب از مجله دلتا تا حد زیادی با پوستر دیواری، نگهداری آن و تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری آشنا خواهید شد. کدام دیوار مناسب پوستر دیواری است؟ پوستر دیواری سه بعدی، یک دیوار جادویی!

انواع کاغذ دیواری در ابعاد مشخص و استاندارد و به صورت رول عرضه می شود. معمولا در هر فضایی که بتوان کاغذ دیواری نصب کرد، می توان از پوستر دیواری نیز بهره برد. به همین خاطر از جمله کارهای مقدماتی عبارت است از فاصله 5 سانتیمتری از هر طرف از طرح مدنظر، حال این اندازه میتواند به صورت دلخواه تغییر کند. از آنجایی که معرفی اهداف تجاری شرکت یکی از پارامترهای اصلی شفافسازی زمینه کاری برای مخاطبان است به همین خاطر چاپ پوستر بزرگ به رسیدن به این هدف بسیار کمک میکند. آنها دارای متن، حجم زیاد اطلاعات و همچنین دارای نمودارها و سایر تجسم داده ها هستند تا هدف خود را نشان دهند. طراحی و چاپ پوستر بی نقص سخت است اما شدنیست اگر اطلاعات کافی در مورد اندازه، نوع طراحی، سایز، جنس کاغذ داشته باشید، برند و هدف تبلیغاتی خود را بشناسید قطعا میتوانید پوستری بی نقص طراحی و چاپ کنید.

شاید بخواهید خیلی زود به سراغ تصاویر بامزه یا شعارهای جذاب بروید، اما نکته بسیار مهم تعیین دقیق و روشن هدف پیامرسانی از همان آغاز کار است. از آنجا که پیام پوستر باید در همان چند ثانیه اول انتقال یابد، سادگی می تواند به این مسئله کمک کند. یکی دیگر از چالش هایی که گرافیست ها برای طراحی پوستر با آن روبرو می شوند، تنظیمات رنگ در پوسترها است. طرح هایی که از لحاظ گرافیکی ۳ بعدی پیاده سازی شده اند . افراد حرفه ای به خوبی می دانند برای افزایش جذابیت در طرح از چه نوع چاپی استفاده شود تا هم کیفیت طرح حفظ شود و هم به زیبایی آن افزوده شود. امروزه با توجه به اینکه نفوذ تصاویر در ذهن افراد و تاثیرگذاری آنها در مقایسه با کلمات و نوشتهها بیشتر است، صاحبان کسب و کارها و متخصصین بازاریابی در شرکتها باید تمرکز خود را بر تولید محتوای تصویری بگذارند. پوسترهای چاپ شده بسیار، به افراد جهت رساندن مفهومی که به دنبال آن هستند یاری میکند. پوسترهای دیواری با اینکه قابلیت شستوشو ندارند اما نسبت به رنگ، کمتر گرد و غبار و آلودگی را جذب میکنند و با یک دستمال مرطوب به آسانی تمیز میشوند.

در صورتی که تعداد پوستر مورد نیاز کمتر از 100 عدد باشد، چاپ به صورت دیجیتال و اگر تعداد بیش از 100 عدد مورد نیاز باشد، چاپ به روش افست انجام خواهد شد. امروزه مراکز چاپ دیجیتال کار چاپ پوستر دیواری با طرح دلخواه را در ابعاد مختلف انجام میدهند و لذا برای پوشش هر میزان مساحتی میتوان پوستر دیواری سفارش داد. مناسبترین انتخاب برای چاپ پوستر قطع A3 در کمترین زمان و با کیفیتی مطلوب، چاپ دیجیتال است. کاغذ دیواری و پوسترها با توجه به ابعاد انتخابی شما دارای تنوع قیمت بسیاری هستند و به آسانی میتوانید با بودجه مورد نظر خود طرحی را انتخاب کنید. اگر قصد ایجاد تغییر در دیوار اتاق خواب را دارید، میتوانید برای مثال، دیوار پشت تخت خواب را با طرح پوستر مورد علاقه خود بپوشانید و باقی دیوارها را از کاغذ دیواری که رنگی هماهنگ با زمینه طرح دارد، پوشش دهید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی روکشهای جذاب برای دیوارها هم پیشرفت کردهاند و انواع متنوعتری از آنها در بازار پدیدار شدهاند. کاغذ دیواری و پوسترهای دیواری گوشهای از این تنوع هستند. در مقابل، کاغذ دیواری هر ابعادی که دیوار شما داشته باشد را پوشش میدهد و محدودیتهای اندازه را ندارد. به راحتی در هر حیطهای که مد نظر داشته باشید می توانید به چاپ پوستر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید