همه چیز در مورد پوستر دیواری – ویرگول

امروزه طراحی پوستر هم با کمک کامپیوتر و هم به صورت دستی انجام میشود که وابسته به شیوه کار طراح است. رنگهای شاد و زنده پوستر، برای عامۀ مردم جذاب و دوست داشتنی بود و گاهی شبانه پوسترها را که به تعداد محدود و برای نصب در گذرگاههای عمومی به شیوه لیتوگرافی تکثیر میشد، از دیوارها برمیداشتند و در منزل خود نصب یا نگهداری میکردند و امروزه بعضی از این پوسترها در موزهها و مجموعههای شخصی یافت میشوند. شیوه های بیانی مستقیم یک تصویردر پوسترها با کاربرد نشانه های تصویری از طریق عکاسی و یا شیوه های بیانی غیر مستقیم از طریق کاربرد استعاری و مجازی تصاویر عکاسی شده در خلق پوستر تاثیرگذارند.گاهی عکس ها به شکل مستند و گاهی به شکل تغییر یافته در خلق پوسترها به کار می روند. پوسترهای دیواری بدون خرید مبلمان و یا عناصر دکوری جدید میتوانند تغییر شگرف و چشم گیری بر دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کارتان داشته باشد. این متریال برای فضای داخلی ساختمان های مسکونی ساخته شده و مناسب نصب در فضای بیرونی نیست.

بدون شک دیوارها اصلی ترین بخش های دکوراسیون داخلی جهت نصب این محصول می باشند، اما برخی طرح های سه بعدی و جذاب پوسترها برای زیباسازی سقف و حتی در مواردی کف نیز کاربرد دارند. طراحی پوستر جهت نمایش محصولات در سالهای اخیر بهترین جایگزین در مورد برخی محصولات به مخاطبین میباشد. این به معنای آن است که یک پوستر تبلیغاتی با تعداد زیادی مخاطب سر و کار دارد و این خود یک شانس برای طراحان حرفهای گالری لیلیت میباشد که بتوانند فرهنگ جامعه را ارتقاء دهند. در هنگام طراحی پوستر باید به کاربرد پوستر و اینکه می خواهد چه پیامی را عنوان نماید دقت شود؛ زیرا امروزه تبلیغات برای معرفی هر برند و کسب و کار دارای اهمیت فراوان میباشد. پوستر را با ارائه اطلاعات کلی وهمچنین قراردادن قسمتی از اطلاعات ضروری و مهم شروع کنید، و به دنبال آن اطلاعاتی که به نسبت از درجه اهمیت پایین تری هستند را قرار دهید.

پس فضای خالی بیشتری را در اطرافش قرار دهید. یعنی تصاویر بیش از حد مبهم، تیره یا پیچیده را به کار نگیرید. بعلاوه در برخی موارد به خصیصه اساسی پوستر یعنی پیام رسانی سریع به بیننده کمک شایانی کرده است . سریع الانتقال بودن در پیام مورد نظرتان به مشتری یکی از عوامل مهم دیگر در طراحی می باشد. یکی از نکات مهم و کلیدی در طراحی پوستر این است که طراحی به صورتی باشد که مخاطب را در نگاه اول به خود جذب کند، که این امر باعث دیده شدن محصول و یا اطلاعیه شما به صورت کامل میشود . پوستر فیلم: مهم ترین پوستر در فرهنگ عامه است در دهه اخیر بوده اند. یکی از مزیت های پوستر دیواریهای سقف این است که کارایی گچبری سقف را دارد ولی در عین حال دردسر کمتری دارد و کمتر کثیف می شود. این مجموعه علاوه بر تیم خبره ای که در زمینه ی طراحی گرفییک دارد، تمامی خدمات چاپی شما را چه در زمینه ی پوستر و چه در صنف های دیگر با کادری متخصص و مجرب خدمت حضورتان ارائه خواهد کرد. اگر بخواهیم سابفه ای برای پوستر چاپی در ایران بیابیم ، بایستی در اینجا هم به آگهی های همگانی اشاره کنیم .

از اصول و رعایت استاندارد های طراحی می توان به ابعاد و تناسبی که در سایز چاپ پوستر و نوشته ها و تصاویری که بر روی پوستر چاپ می شوند ، اشاره کرد. تا وقتی که این ویژگی در این برنامه قرار نگرفته است، باید به صورت پیش فرض از نوشتهها استفاده کنیم. در این باره اطلاعات کافی را در اختیار طراح قرار دهید. برای کاهش هزینههای چاپ میتوانید چاپهای آزمایشی را برای چک کردن رنگ پوستر در اندازههای کوچک انجام دهید و بعد از اعمال تغییرات لازم، چاپ در اندازه بزرگ را سفارش دهید. در برنامه اندروید Canva بیش از پنجاه هزار قالب وجود دارد که میتوانید از آنها برای طراحی پوسترهای تبلیغاتی خود استفاده کنید. در این سالها به مناسبت های مختلف ، دیوارهای شهرها از پوسترهای متنوع پوشیده می شوند و با خود پیامهای مذهبی و سیاسی و فرهنگی را می گسترانند . اهداف خودتان را در قالب یک روند منطقی با کمک عباراتی واضح بیان کنید. پوستر های علمی معمولا در نمایشگاه ها برپا می شود و مخاطبان با مکث بیشتری می توانند به مطالعه آن بپردازند. پس متفاوت بودن طرح پوستر شما و چشمگیر بودن آن می تواند پوستر تبلیغاتی شما را در میان پوسترهای دیگر زبانزد کند.

دیدگاهتان را بنویسید