پوستر چیست – نکات کاربردی در طراحی پوستر – نوبهار وب

اگرچه پوستر مربعی با توجه به نیاز برای برش کاغذ و در نتیجه هدر رفتن بخشی از کاغذ بسیار کم استفاده می شود، اما همچنان برخی از طراحان جذابیت و زیبایی اینگونه پوسترها را به بقیه ترجیح می دهند. متاسفانه برخی از طراحان کم تجربه با اطلاعات کم در این زمینه دست به طراحی فایل های گرافیکی می زنند و هنگام چاپ تازه متوجه می شوند که طرح آنها دارای استانداردهای لازم برای چاپ نیست. در وهلهی اول مهم نیست که پوسترتان چه طرحی دارد بل آنچه که مهم است این است که این پوستر رنگ و بوی برندتان را داشته باشد، رنگ و بوی شخصیت برندتان را. شاید در نگاه اول قیمت روکشهای کاغذی کمیگرانتر از رنگ بهنظر برسند اما با توجه به کیفیت مواد تولیدی آنها درصورت استفاده خواهید دید که سرمایهگذاری خوبی کردهاید. یک طراحی پوستر ساده می تواند شما را به اهدافی که مد نظرتان است برساند بدون این که لازم باشد از انواع طرح و نقش ها در آن استفاده کنید. این در حالی است که بسیاری از طراحانی که تازه کار بوده به هیچ عنوان نسبت به این موضوع شناختی نداشته و به همین دلیل طرح آن ها اغلب خوب از آب در نخواهد آمد.

با این کار پس از چاپ تصویر شارپ و نوشته های کاملا خوانا خواهید داشت. از شما عزیزان دعوت می کنیم در این آموزش با روکسو همراه باشید تا شما را با صفر تا صد اصول و استانداردهای طراحی پوستر برای چاپ آشنا کنیم. طراحی پوستر اصول و قواعد خاص خود را دارد که اگر طراحان گرافیک آن ها را در طراحی باید رعایت نمایند می توانند طرح موفقی داشته را پیاده سازی کنند. 4. جذابیت رنگی داشته باشد و در حالی که رنگ های متفاوت در آن استفاده می شود، نوشته های خوانا داشته باشد. ایده با طرح ها و فرم ها و استفاده از تصاویر مناسب به اجرا در می آید. پس الهام بخش اندیشه و ایده های خلاقانه خود باشید تا طرح زیبا و تاثیر گذاری را بر صفحه طراحی خود خلق نمایید. 6. طراحی آن خلاقانه باشد و با سایر پوسترها متفاوت باشند. پس از اینکه مقدمات طراحی پوستر در فتوشاپ را فراگرفتید، شاید بخواهید کار طراحی پوستر را با یک ایده خلاقانه و جذاب شروع کنید. در صورتی که هنوز در ابتدای راه هستید می توان گفت نیازی به استفاده از طراح برجسته و بسیار ماهر نیست، بلکه می توانید تنها با استفاده از یک سایت و ابزارهای آنلاینی که این سایت در اختیار شما قرار می دهد کار طراحی پوستر خود را به نحو احسنت انجام دهید.

در این نوع پوسترها هدف از طراحی پوستر تنها برگرفته از نمادهای مذهبی و مراسمات مذهبی مانند عاشورا ، اربعین ویا مراسم های شادی مانند عید فطر و عید قربان است و برای نشان دادن عناصر مذهبی بکار گرفته میشوند. برای مثال استفاده از طرح های ویژه برای رستوران های بین المللی که یادآور سبک زندگی مردم آن کشور باشد، ایده آل است. 4- اگر پوستر در جایی قرار دارد که توسط کسی که سوار بر وسیله نقلیه است و یا کسی که در پیاده رو است ، دیده می شود . 7. متون و عناصر آن باید منسجم باشد و پراکندگی در آن دیده نشود. سیستم رنگی (Color Mode): سیستم رنگی فایل شما باید CMYK باشد. امیدواریم این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. این قالبها دارای اندازه و نوع متفاوتی هستند. از این رو در هر یک از موارد فوق نوع استفاده از تصاویر، فضای خالی و نوشته ها نسبت به یکدیگر بسیار متفاوت است.

برای طراحی یک پوستر طراح بایستی به ایده پردازی و در نهایت انتخاب تصاویر، رنگ و خط ها و رقم ها و اجرای آن ها بپردازد. چگونگی استفاده از المانهای فونت، فرم و رنگ در طراحی، قانون و قاعده خاصی ندارد و موقعیت و خلاقیت طراح است که فرم، شکل، رنگ و فونت و در نهایت تصاویر را کنار هم میچیند. در حالی که ممکن است وسوسه شوید که چیز جدیدی را امتحان کنید و برای پوستر خود به آنجا بروید، طراحی شما هنوز باید با نام تجاری شما هماهنگ باشد. حتما می دانید که هنگام چاپ ممکن است لبه های تصویر کمی برش بخورد و اطراف پوستر شما بدون رنگ باقی بماند. خوانا بودن به این معنا نیست که بیننده عملاً بتواند پوستر را بخواند بلکه اطمینان حاصل کردن از این است که آیا بیننده میداند شما چه چیزی را تبلیغ، فروش و یا پخش میکنید. هزینه طراحی پوستر هم به عواملی مثل اندازه، محتوا و مهارت طراح وابسته است. طراحی پوستر انتخاباتی در ایران تایپیست در سریع ترین و با کمترین هزینه انجام می شود. در این آموزش سعی داریم شما را با این نکات و آموزش ها آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید