پوستر چیست – نکات کاربردی در طراحی پوستر – نوبهار وب

اینکه شما پوستر را برای اطلاع در چه حوزهای میخواهید؛ مانند تجارت، اطلاعرسانی و غیره. پوستر یک اثر چاپ و تکثیر شده از یک موضوع، درباره یک رویداد یا واقعه خاص است که جهت اطلاع رسانی به قشر گسترده ای از مخاطبین جامعه، ارایه می شود. عملکرد پوستر ارتباط برقرار کردن میان افراد جامعه با موضوع تبلیغ و یا اطلاع رسانی می با شد. کافیست گرافیست نباشید تا در میان گزینههای مختلف و البته سردرگم کننده گیر کنید و خودتان را ناامید بیابید. اگر به درستی انجام شود ، پوستر رویداد میتواند پیش بینی وقوع رویداد شما را انجام دهند و علاقه شرکت کننده را برای کسب اطلاعات بیشتر از وب سایت شما برانگیزد. منظور از کمپوزسیون این است که بسته به نوع فرم، ترکیب بندی انتخاب شده و این ترکیب بندی تدائی کننده طرحی واحد و هماهنگ باشد. پوستر از جمله متدا ول ترین نوع ساختار گرافیکی است که معمولا از دو عامل مهم «پیام» و «تصویر» تشکیل شده است. انتخاب فونت و نوع قلم نیز فاکتور بسیار مهمی در طراحی پوستر است که باید اصول استاندارد آن را رعایت کرد.

برای چاپ پوستر ارزان در تیراژ بالا روش افست بسیار مناسب است چون علاوه بر کیفیت بالا قیمت چاپ پوستر a2و قیمت چاپ پوستر a3و همچنین قیمت چاپ پوستر a4 بسیار پایینی دارد ولی چنانچه تیراژ پایین باشد و زمان ارسال برای چاپ افست کم باشد بهتر است از چاپ دیجیتال استفاده کنیم. از سوی دیگر، اگر قرار است که از تعداد کلمات بسیار کم در پوسترتان استفاده کنید بایستی این کلمات را به گونهای در پوستر بگنجانید که پوستر خالی و خلوت به نظر نیاید. معمولا پوستر چاپی را برای دیده شدن در فضاهای عمومی به کار می برند. البته در راستای تولید محصولات نوین و با کیفیت باید به این نکته توجه داشت که همان طور که دیوار قبل از رنگ شدن باید آماده شود، برای نصب پوستر دیواری نیز این چنین است. هر چه طراحی یک پوستر اصولی تر بوده مخاطب بیشتر تحت تاثیر آن قرار گرفته و ارتباط موثرتری با آن خواهد داشت. انتخاب کادر مناسب می بایست پیش از طراحی پوستر صورت پذیرد.کادر عمودی کادری است خبری و هر چه کادر باریکتر باشد خبر تند و تیز تر به مخاطب منتقل می شود یا به تعبیری دیگر رسمی ترین و با سلابت ترین کادر در پوستر،کادر عمودی است.کادر افقی کادری است آرام و ساکن که عجله ای برای انتقال پیام ندارد.مضامین داستان گونه،مذهب و طبیعت را می توان در غالب این کادر در نظر گرفت.

سپس «تولوز – لوترک» اهل فرانسه (۱۸۶۴- ۱۹۰۱ م) تحت تاثیر «ژول شره» و با بهره گیری از با سمه های ژاپنی عرصه تازه ای را در برابر هنر پوستر گشود. «تولوز لوترک» طراح پوستر، باسمه ساز و چاپگر اهل فرانسه، اگر چه فقط «سی و دو پوستر» و تعداد کمی آگهی، کتاب و جلد صفحه موسیقی و … در گذشته پوستر بر روی تخته ها یی به ابعاد ۷۵×۶۰ و فقط به صورت نوشتاری و تک رنگ و یا دو رنگ ساخته می شد و حالتی گردن آویز داشت که مانند پیراهن داخل سر می رفت. هیچ چیز بدتر از یک پوستر همه جانبه نیست، یعنی پوستری که حاوی تصاویر دو بعدی، سه بعدی، افکتهای رنگی، افکتهای سایهای و موارد این قبیل است. به همین خاطر طراحی بنر و استفاده از عناصری همچون پوستر میتواند پیام شما را راحتتر و سریعتر از قبل به مخاطب منتقل کند و همه چیز را در کمترین زمان ممکن در ذهن او حک نماید.

دبیرخانه همایش می تواند با مراجعه به چاپخانه های شهر خود اقدام به چاپ پوستر در تیراژ مورد نظر خود نماید . حال می توان اضافه کرد که به هنگام طراحی پوستر نباید آنچه که سلیقهی خودتان است را پیاده کنید بل سلیقهی مخاطب را باید پیاده کنید. در شروع کار پوستر قبل از هر کاری باید فکر و تجسم دقیقی از آنچه می خواهید داشته باشید. طراحی کردن پوستر مقوله تخصصی است که هر کسی نمی تواند از جایش بلند شود و با یک کاغذ و قلم شروع به طراحی آن کند. پوستر دیواری نقاشی های معروف مانند سایر پوستر دیواری ها به صورت یکپارچه بوده و نصب آن آسان است و باتوجه به طرحش جلوه ای خاص به دکوراسیون و دیوارها می بخشد. ، اهمیت دارند. شناخت هارمونی رنگ ها و متناسب ساختن آن با موضوع پوستر و یا محیط تاثیر گذار بر آن، دارای اهمیت ویژه ای می با شد. برای اینکه در طراحی پوستر رنگ مناسب انتخاب شود باید با مفاهیم رنگ در طراحی پوستر آشنایی کامل داشت زیرا پوسترها وسیله ای تبلیغاتی می باشند و تمام عناصر موجود در آن برای جذب مخاطبین دارای اهمیت است. ۲- به شیوه ای منطقی دارای نظم با شد.

دیدگاهتان را بنویسید