چاپ پوستر دیواری – استودیو هنر امروز

اما یکسری بایدها و نبایدها در طراحی پوستر وجود دارد که لازم است هر طراحی به آنها توجه کند. میتوانید از شکلهای سهبعدی مختلف مانند یک مکعب را به دلخواه استفاده و آنها را در پوستر خود وارد کنید. بدین معنا که برای مثال اگر موضوع پوستر شما مربوط به کودکان است، استفاده از فونتهای کودکانه و یا فونتهایی که حالت فانتزی دارند، بسیار جذاب خواهد بود و باعث جذب کودکان خواهد شد. به هیچ وجه از تصاویر اضافه یا کلمات فقط برای زیاد کردن حجم کار استفاده نکنید. پوستر Salida Winefest از این تکنیک استفاده کرده است. فاصله بیشتر بین عناصر میتواند راهگشای این مشکل باشد. پی وی سی نوعی پلاستیک است که یکی از پر کاربرد ترین مواد در صنعت پتروشیمی میباشد و به آسانی با استفاده از رنگ مخصوص و کشیدن روکش بر روی آن ها میتواند طرح های مختلفی به خود بگیرد. رنگ ها نیز از مهم ترین المان های مهم در پوسترها هستند.

در ادامه طراحی پوستر با فتوشاپ میتوانید از تکینکهای گفته شده در گام قبل کمک بگیرید و شکلهای سهبعدی دیگری را مطابق تصویر زیر در بوم خود ایجاد کنید. به عکاسی و شیمی آلی علاقه دارد و تا امروز تولید مطالب متنوعی از مجله فرادرس را در حوزههای شیمی، هنر و بازاریابی به عهده داشته است. با انجام تمامی مراحل به ترتیبی که گفته شد و استفاده از حالت ترکیبی Overlay به تصویر زیر دست پیدا میکنید. در ادامه برای جلوه بهتر میتوانید تصویر یک سحابی را در بالای لایه مکعب روبیک قرار دهید با کلیک راست بر روی لایه و انتخاب «Create Clipping Mask»، تصویر این سحابی فقط در داخل روبیک قرار میگیرد و با قرار دادن حالت رنگی بر روی «Multiply» و کاهش «Opacity» به ۴۰ درصد، به تصویر زیر دست پیدا میکنید. علاوه بر این، برای تنظیمات دقیقتر گرادیان کافی است بر روی نوار رنگی آن کلیک کنید تا بتوانید نوع گرادیان ایجاد شده را سفارشیسازی کنید. «Gradient Tool» را انتخاب و بر روی «Reflected Gradient» تنظیم کنید. نوع حروفچینی را انتخاب کنید.

به این ترتیب، نحوه طراحی محصولات زیر را میتوانید در هر درس یاد بگیرید. مراحل آموزش طراحی پوستر با فتوشاپ انجام شده است و در ادامه کافی است تا کمی با تایپوگرافی آشنا باشید تا بتوانید طرحی مانند زیر را به پوستر اضافه کنید. برای اینکه به هنگام طراحی پوستر با فتوشاپ بتوانید تمرکز بیننده را به مرکز پوستر جذب کنید بهتر است از افکت «Vignette» کمک بگیرید برای ایجاد چنین حالتی به راحتی میتوانید از یک قلممو مشکی نرم استفاده کنید و گوشههای پوستر را با رنگ مشکی همانند تصویر زیر قلم بکشید. با توجه به اهمیت یادگیری نرمافزار فتوشاپ جهت طراحی محصولاتی همچون پوستر و بنر، «فرادرس» اقدام به انتشار فیلم آموزش فتوشاپ برای استفاده در صنعت چاپ و تبلیغات کرده که لینک آن در ادامه آمده است. در طراحی پوستر شوخ طبعی را فراموش ننمایید، چرا که مطالب طنز به طرز عجیبی در ذهن بیننده ماندگار می گردند. این تصاویر به صورت مستقیم به بیننده نمایش داده میشوند. استفاده از شکلها در طراحی پوستر رویدادی بسیار کاربردی است، چه در محتوای متن استفاده شود و چه مسئول هدایت چشمهای بیننده باشد تأثیر غیرقابلانکاری بجا میگذارد. در ادامه باید تصاویر وکتور مناسب پوستر خود را دانلود کنید که در ابتدای متن نمونهای از آنها را قرار دادهایم.

پوستر poster یا دیوارکوب، که به آن اعلان، آفیش و پلاکات نیز میگویند، صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آنها نوشتهها، طرحها، نقاشیها و نظیر آن چاپ شدهاست. 15d66 آنها را رنگ کنید. کار را با وارد کردن تصویری «شبکه» (Grid) به متن انجام دهید و برای آن یک رنگ سفید را در نظر بگیرید. با این حال این ویژگی برای شرکت تجاری خیلی جالب نیست. حال یک لایه جدید ایجاد کنید و گرادیانی – از رنگ سفید تا شفاف – در طول مکعب رسم کنید. در پوستر دو عامل بصری فرم و رنگ از اهمیت زیادی برخوردارند و باید با مهارت بسیار از آن ها در پوستر استفاده شود. ایجاد ارتباط بصری برای انتقال مفاهیم، پیام و اطلاعات خاص به مخاطب، عناصر استفاده شده در طراحی پوستر با استفاده از المانهای خاص، محتوا و تصایر مرتبط است که همگی توسط تخیل طراح در کنار هم چیده میشوند. برای طراحی پوستر در ابتدا لازم است کاربرد و فضای قرارگیری آن را بشناسیم. اما پوسترها در اندازه های بزرگ تر هم ممکن است چاپ شوند. با این کار، خطوط مشکیرنگ نمایان خواهند شد اما خطوط سفیدرنگ از تصویر حذف میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید