چند نکته برای طراحی پوستر تبلیغاتی تأثیرگذار

در جستجوی ایده ای ناب و متفاوت بگردید و از تکرار ایده های گذشته و استفاده از ترفند های نخ نما در بیان یک موضوع خودداری کنید.(این قسمت از کار بیشترین اهمیت را دارد تا جایی که همواره صاحب پوستر کسی است که ایده ی خلق آن را داده است)در ادامه فضاهای رنگی را به تناسب موضوع در یک کاغذ اتود نموده سپس ترکیبهای تصویری که انتخاب شده و یا می خواهید طراحی کنید را در کادر پوستر خود مورد آزمون قرار دهید. خیر توی دید ما تأثیری ندراد فقط توی ماندگاری کار تأثیر دارد و چون کاغذها کوآلیتی هایشان با یکدیگر فرق دارد قیمت هایشان نیز با یکدیگر فرق دارد چون یک دستگاه هست که چاپ می گیرد. مسئله ی مهم دیگری که وجود دارد این است که این سؤال برای همه پیش می آید که تصویری که چاپ می شود قیمت آن فرق می کند یا خیر؟ از طراحان برای کمک به هر گونه مسائل طراحی استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که پوستر شما مانند یک میلیون تومانی ظاهر میشوند. فقط کیفیت مهم است چون روی نمایش تصویر قبل از چاپ را می بینند که اگر هر مشکلی داشت برطرف شود سپس برای چاپ فرستاده شود.

میبایست سایز واقعی تصویر در فتوشاپ باشد ثبت شده باشد و حداقل روزلوشن باید 100 باشد و اگر سایز کوچک می شود 300 دی پی آی کمتر نباید باشد. پوستر دیواری بر اساس سایز و تصویری که می خوان نصب بشه حالت سلیقه ای دارد و یه سری چیزها هست که علمی هستند که باید در نظر بگیرن چون باید رنگ بندی شوند. حال مراحل چاپ را توضیح می دهیم که در ابتدا تصویر توسط مشتری انتخاب شده سایز دیوار گرفته می شود که در مورد سایز گرفتن دیوار وقتی عرض و ارتفاع دیوار گرفته می شود به این دلیل که امکان دارد روی دیوار قناصی وجود داشته باشد باید 5 سانت به عرض و ارتفاع اضافه کنند و سپس اندازه عرض و ارتفاع را اعلام کنند که اگر اضافه تر باشد در موقع برش خوردن هیچ مشکلی پیش نمی آید ولی اگر این 5 سانت کم بیاید دیوار به شکل خیلی زشتی در می آید. جهت چاپ پوستر از انواع چاپ دیجیتال، عریض یا افست، با توجه به تعداد و سایز آن استفاده می­شود. در واقع چون برخی از طرح ها بیشتر سفارش داده می شوند، تولید در تعداد بالای این طرح ها در دستور کار قرار می گیرد.

این درحالی است که به هر تعداد از طرح کاغذ دیواری با طرح مورد نظر که سفارش می دهید، همه رول ها دقیقا شبیه بهم و به صورت استاندارد چاپ زده شده اند. بنابراین از اصول استاندارد تهیه چنین فاکتورهایی ایده بگیرید تا پوستر تاثیرگذارتری را خلق کنید. با اینکه این برنامه ها دارای ویژگی های مشابهی هستند، اما توصیه می کنیم که برای انتخاب، هر برنامه را به طور کامل بررسی و درباره آن تحقیق کنید. شاید به همین دلیل باشد که رسانههای اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام برای جذب بیشتر مخاطبان بر ارائه پلتفرمهای تصویری خود سرمایهگذاری کرده اند. در واقع بایستی مخاطبان هدفتان را ابتدا تشخیص دهید و سپس با استفاده از ویژگیهای این گروه اقدام به طراحی پوستر تبلیغاتی نمایید. بعضی مواقع مشتری از اینکه طولانی مدت حتی 2 سال بعد پوستر روی دیوار هست خسته شده و می خواهد که پوستر را بردارد که در این صورت چون پوستر خراب نشده و هیچ اتفاقی برای آن نیافتادهو به راحتی و با آب می توان آن را از دیوار جدا کرد چون حلال کاغذ آب هست و اگر خشک باشد و کاغذ را از روی دیوار جدا کنید هم دیوار کنده و خراب می شود و زیر دیوار هم همراه با دیوار جدا می شود، بنابراین اگر کاغذ را خیس کنید و از دیوار جدا کنید کاملا می توان بدون هیچ مشکلی کاغذ را از روی دیوار جدا کرد.

در بعضی موارد دیوار بزرگ هست که وسطش در هست که می خوان پوستر نصب کنند اگر کل آن را بخواهند نصب کنند باید عرض و ارتفاع کل را اعلام کنند که هم دیوار و هم در از توی تصویر کراپ می شود و در هنگام طراحی ما می توانیم فقط قسمتهای مهم و اونجایی که می خواهد کراپ شود را نذاریم و مثلا خدو طراح اندازه زده و جوری طراحی کند که از این موضوع خارج شود و این نکته کلیدی هست که باید حتما رعایت شود که مشتری طرح را ببیند و سپس کار چاپ شود. یعنی تصویر را Deform نمی کنیم بلکه تصویر را Crop می کنیم ولی اگر تصویر مربع دارد اما دیوار به شکل عمودی می باشد و تناسب عرض و ارتفاع بیشتر است باید راست تصویر را کراپ کرده و وقتی کراپ می کنیم امکان دارد بخش هایی که دوستش داریم دیگر نباشد و دیگه توی تصویر باید این را در نظر بگیریم چون دیگر دست ما نیست و کاری نمیشه کرد بخش هایی که می خواهیم را می توانیم انتخاب کنیم و کراپ کنیم و بفرستیم برای مشتری تا تأیید کند و سپس چاپ شود. اگر کاغذی مترمربعی 60000 تومان باشد تا 100000 تومان، کاغذی که 60000 تومان هست ارزونتر هست با وجود اینکه کیفیت های همه کاغذ ها بالا می باشد و کیفیت چاپش هیچ تأثیری نداره به عنوان مثال اگر کاغذ فون باشد کیفیت چاپ هم بهتر می شود یا بدتر باید پاسخ داد خیر چون کیفیت همه کاغذها یکی می باشد و چیزی که در نهایت خروجی می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید