چگونه یک پوستر با کیفیت طراحی کنیم؟

براساس اعلام نتفلیکس علاوه برا انتشار تریلر پوستر نیز منتشر شده است. رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح «صیانت» در ادامه خواستار اظهارنظر صریح نمایندگی رهبری در دانشگاه تهران شد و گفت: من از نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تهران خواهش میکنم صراحتاً اعلام کنند و اول آن جلسه هم خواستم که برخورد کنند با این اتفاق که پوستر جعلی درست کردند و گفتهاند مناظره است. در زمان ثبت سفارش از شما سایز دیوار را خواهیم پرسید پس قبل از تماس یا مراجعه حضوری سایز دقیق دیوار را اندازه گیری نمائید و طبق نمونه: عرض ۵۶۰ و ارتفاع ۲۸۰ سانتی متر ، سایز را به چاپخانه اعلام نمائید. قرار است بر روی یک دیوار سفید رنگ قرار بگیرد یا قرار است بر روی یک دیوار قرمز رنگ نصب شود (که شما در آن صورت میتوانید از رنگهای متضاد استفاده نمایید). فیلم «پروژه آدام» ساخته «شاون لوی» است و «رایان رینولدز» به دنبال کار های موفقی مانند فیلم شش زیر زمینی «Underground 6» و فیلم اعلان قرمز «Red notice» که با نتفلکیس گذرانده، در این اثر نقش آفرینی کرده است. شکلهای انحنادار در ایجاد حس حرکت و راحتی تاثیر داشته و شکلهایی با خطوط شکسته حسی دیگر، مانند خشونت و یا نظم، را ایجاد میکنند.

پوستر نسبتا بزرگ است، طرح و چاپ حرفهای دارد، و معمولا دارای تصویر است، اما برگه تبلیغاتی (که به آن تراکت یا پوستر کوچک هم میگویند) معمولا کوچک است و میتوان به راحتی از آن فتوکپی گرفت یا آن را از طریق پست الکترونیک ارسال کرد. پوسترها ممکن است برای جلب توجه یا اطلاعرسانی بر روی دیوارها و دیگر مکانهای تبلیغاتی چسبانده شوند. با توجه به موضوع پوستر، رنگها ممکن است پررنگ، نامحسوس و یا رمانتیک باشند. ممکن است هر گونه برش یا جابجایی بعد از پرینت باعث ایجاد خلل در طرح اصلی پوستر شود. Adobe Illustrator نرم افزار گرافیک برداری استاندارد صنعتی است که به کاربران امکان میدهد لوگو، نمادها، نقاشیها، تایپوگرافی و تصاویر را ایجاد کنند. شما هم میتوانید از نمایشگاه آپگراف نمونههای خوب ببینید و هم از وبسایتهای خارجی مثل PosterMyWall که به شما اجازه ساخت آنلاین پوستر را هم میدهد. برای شروع بهتر است که تا میتوانید نمونهکار ببینید! شما میتوانید هنگام طراحی آزمون و خطا کنید و هر چیزی را که فکر میکنید جالب است در پوستر استفاده کنید.

شاید قرار است پوستری که طراحی میکنید به صورت فیزیکی چاپ نشود و در یک وبسایت نمایش داده شود. آنقدر پوستر را بازبینی کنید تا اطمینان حاصل کنید که پوستری نسبتا بینقص، کامل و تأثیرگذار است. با کلیک بر روی تصویر مقابل میتوانید نمونههایی از تصاویر و نمونهکارهای داخل کتاب را نیز به رایگان مشاهده کنید و از کیفیت بالای محتویات آن مطمئن شوید. در این کتاب میتوانید نمونههای بسیار متنوع و آموزندهای که در آن اصول طراحی پوستر به خوبی رعایت شده است را مشاهده کنید و در کارهای خود مورد استفاده قرار دهید. اما برای بررسی اصول طراحی پوستر باید به سراغ عناصر تشکیل دهنده یک پوستر و یا المانهای تشکیل دهنده آن برویم. اگر از این پست لذت بردید و میخواهید با اصول و نمونهکارهای بهتر و الهامبخش بیشتری آشنا شوید، پیشنهاد میکنیم که حتما کتاب اسطورههای جدید طراحی پوستر را مطالعه کنید. از طراحی لذت ببرید! به کمک این نرم افزار میتوانید هر نوع پوستری که دوست داشتید را در طرحها، رنگها و اندازههای مختلف طراحی کنید و از زیباییشان لذت ببرید. 3 – پوسترهایی که تلفیقی از نوع اول و دوم هستند : همانطور که از نامش پیداست کاربردی دوگانه داشته و بنا به تصمیم طراح پوستر و سلیقه سفارش دهنده از هر دو روش اول و دوم در آن استفاده میشود .

نوع خاصی از پوسترها، پوستر دیواری است که برای زیباسازی دکوراسیون داخلی استفاده می شوند. از طرفی این روز ها در شبکه های اجتماعی پوستر هایی را شاهد هستید که اغلب در ابعاد مربعی ساخته می شود که برای اطلاع رسانی و جلب توجه مخاطب صورت می گیرد. معمولا رنگ های خیلی تند چشم نواز نیستند و چشم بیننده زمان خواندن یا دیدن پوستر آزار میبیند. پوسترها یکی از تبلیغاتی هستند که بر خلاف بقیه ی ابزارهای مشابه، خیلی پیرو یک روش مستقیم نیستند. یکی از تخصص های ما در شرکت طراحی گرافیک آموس، طراحی کمپین های تبلیغاتی بر پایه ی پوستر است. استفاده از ابزارهای فونت، فرم و رنگ که در موارد بالا به آنها اشاره شد، قابل ذکر است که این قوانین فقط برای طراحی پوستر تبلیغاتی گرافیکی و یا همان فتوشاپ به کار نمی رود بلکه برای تمام پوسترها مورد استفاده قرار می گیرد و همه ی این موارد به خلاقیت طراح بستگی دارد که چگونه فرم ها، شکل ها، رنگ ها و فونت ها را برای طراحی پوستر در کنار هم قرار می دهد و همیشه به جز قانون و قوانین، قواعد کلیشه ای هم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید