۲۵ روش برای طراحی یک پوستر زیبا

اما پوستر دیواری به صورت قطعات چند تکه و شبیه به پازل تولید می شود. از بزرگترین خطراتی که دست به کار شدن آن دارد، خراب کردن یک قطعه از آن است، زیرا قابلیت جایگزینی نداشته و میبایست کل قطعات را تعویض کنید. میتوان هزینه چاپ حرفهای را حذف کرد یا دست کم کاهش داد. اما طراحان زبده به خوبی به محل نصب پوستر با بنر مورد نظر فکر کرده و با توجه به رنگ مکان مورد نظر دست به طراحی و انتخاب رنگ می زنند و نتیجه این کار نیز پوستری با رنگ هایی هارمونیک و با کنتراستی مطلوب خواهد بود که در جذب مخاطب بسیار موفق عمل می نماید. مرحله بعد استفاده از تصاویر و رنگها به منظور طراحی پوستر است. معمولا یک کاغذ است در سایزهای متفاوت که مطلبی را به اطلاع ما می رساند. چاپ آقا به عنوان یک شرکت پیشرو در عرصه چاپ و طراحی محصولات به صورت آنلاین، توانسته با حضور افراد متخصص و مجرب و همچنین چاپخانه ای مجهز به دستگاههای چاپ افست و چاپ دیجیتال پیشرفته، طیف وسیعی از محصولات چاپی را در بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه داده و موجب تحولی عظیم در حوزه چاپ و طراحی کشور گردد .

نخستین پوسترهای ایرانی هم با تکنیک چاپ سنگی و خط نستعلیق طراحی شدند. پوسترها همچنین برای بازتولید آثار هنری، به ویژه آثار مشهور، مورد استفاده قرار می گیرند و در مقایسه با آثار اصلی ، معمولاً کم هزینه هستند. پوسترهای اموزشی برای بیشتر دیده شدن عملیات تحقیقاتی در مورد یک موضوع خاص مورد استفاده قرار میگیرند. پوسترهای دیواری آماده، طرحهای چاپی از پیش آمادهای هستند که در چندین قطعه خریداری شده و هنگام نصب کنار یکدیگر قرار میگیرند تا طرح اصلی و کاملی را تشکیل دهند. پوسترهای دیواری از لحاظ جنس، ضخامت و کیفیت هم با کاغذ دیواری تفاوت دارند و در درجهای بالاتر قرار میگیرند. نخستین پوسترهای مصور هم از لحاظ هنری ارزش چندانی نداشتند . چاپ عکسها و طرحهای دلخواه شما روی جدیدترین پوستر دیواری: از امتیازات دیگر، امکان بهره بردن کیفی از طرحهای هنری و طبیعی با توجه به نظر شماست. 4 – با استفاده از چاپ پوستر بزرگ به سادگی میتوان آثار هنری را با کمترین قیمت طرحشده به چاپ رساند. میتوان پوستر را دسته بندی نمود.

کاغذهای اضافه را هنگام نصب میتوانید برش دهید. تنوع کاغذ دیواری پوستری بسیار بالا است و به همین خاطر میتوانید برای هر محیطی ( مثل سالن پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کودک و مشاغل مختلف و …)، پوستر دیواری مخصوص آن فضا را پیدا کنید. از آنجایی که اوج شوق پوستر در دورانی قبل از عکاسی اتفاق افتاده بود ، ما در مورد بسیاری از طرح های ایجاد شده سابقه بسیار کمی داریم – در حقیقت ، تنها پوسترهایی که زنده مانده اند ، قسمت هایی از نسخه چاپی هستند که در وهله اول هرگز به نمایش در نیامده اند. هنر سه بعدی نمودن تصاویر یکی از خلاقانه ترین اعمالی بود که توسط نقاشان و هنرمندان حرفه ای صورت گرفت و با ایجاد عمق در نقاشی، مخاطب را محو تماشای تصویر مورد نظر می کردند. البته اشتباه نکنید. سه بعدی بودنش به این معنا نیست که طرحهای پوستر کاغذی برجسته باشد، بلکه منظور این است که با ایجاد سایهها و ریزهکاریهایی که توسط طراحان روی تصویر انجام شده، این تصاویر به نظر برجسته و سه بعدی میآیند. پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار چاپ (محاسبه بر اساس متراژ)، ابعاد، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام میگردد (این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است).

باید توجه داشت که رنگآمیزی دیوار با گذشت زمان از کیفیت و زیبایی آن کاسته میشود. ثبات در رنگ عکس پوستر دیواری: در طول زمان رنگ آنها تغییر نخواهد کرد و از عمر آنها نیز کاسته نخواهد شد. ماندگاری بالای عکس پوستر دیواری: مقاومت و عمر زیاد، از فواید پوسترها است. اما دانستن این نکته نیز لازم است که کاغذهای دیواری علیرغم بستر زیبایشان، ماندگاری بالایی در برابر رطوبت از خود نشان نمیدهند. ولی مهمترین نکته برای انتخاب نوع کاغذی که میخواهید طرحتان روی آن چاپ شود، خود طرح است. تعیین بودجه و تمرکز بر آن این امکان را به شما می دهد که با توجه به بودجهتان درصدد بر آیید که بهترین نوع پرینتر، جوهر و کاغذ را انتخاب کنید. انواع مختلف روشهای چاپ باعث میشود که طراحی در حین طراحی پوستر بتواند بهترین نوع چاپ را نیز انتخاب کرده و طراحی را به متناسب با نوع چاپ شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید