۳- گروه بندی عناصر موجود در کار

در اغلب موارد از پوستر گل برای طراحی دیوار پشت تلویزیون نیز استفاده می شود. مهمترین امر در طراحی و تولید پوستر استفاده از تصاویر باکیفیت و خلاقیت در طراحی و انتخاب رنگها بر اساس موضوع و محتوای نوشتاری مفید و خلاصه می باشد. بینندگان این تصویر همانند ریخته شدن نوشیدنی در لیوان، محتوای درون آن را پیمایش میکنند. آخرین نکتهای که در ارتباط با طراحی پوستر تبلیغاتی در این نوشتار به آن اشاره میشود، که البته مهمترین نیز هست، این است که طراحی پوستر باید به گونهای باشد که Call to Action در مرکز دید و در مرکز توجه باشد (منظور از Call to Action برای کسانی که نمی دانند چیست، همان چیزی ست که شما به واسطهی پوستر از مخاطب میخواهید که انجام دهند. شما باید از روشی که خواننده توسط آن اطلاعات مورد نظر را به دست خواهد آورد، مطلع باشید. تصاویر به محصول شما اعتبار میبخشند، آن را واقعیتر میکنند و کیفیتش را برای بینندگان آشکار میسازند. پس خلاقیت خود را به کار بگیرید و طراحی پوستر جدیدتان را آغاز کنید. ابعاد پوسترها هم می تواند بزرگ و هم کوچک باشد اما در هر سایزی و ابعادی که شما اقدام به طراحی پوستر نمائید هدف اصلی آن تبلیغات و انتقال مفاهیم مربوط به کسب و کار و برند می باشد.

نکته دیگر اینکه تایل ها دارای چسب نیستند و برای نصب آن لازم است تا چسب کاری انجام شود. تمام پوستر ها در بسته بندی محکم برای مشتریان ارسال می شود تا در مسیر و تحت فشار آسیب نبیند و بار به سلامت به دست شما برسد . پس از کلید واژهها و عبارات کلیدی کسب و کارتان استفاده کنید تا مخاطب با شما آشنا شود. پس از آن باید فونتها، رنگها و تصاویری را انتخاب کنید که به بهترین شکل ممکن پیام شما را به مخاطبانتان انتقال دهد. به عنوان مثال فضای پوستر فیلم های کلاسیک به شکل خاکستری و قدیمی در آورده شده و مخاطب کاملا حس تاریخی و قدیمی بودن آن را درک خواهد نمود. برای مثال در پوستر زیر که توسط Helmo طراحی شده، با استفاده از تکههای مختلف تصاویر احساساتی که به یک رویداد موسیقی جاز نزدیک هستند را در مخاطبانش برمیانگیزد. استفاده از فونت های مناسب در طراحی می تواند بر زیبایی پوسترها بیفزاید یا از جذابیتشان کم کند. محتوای اصلی پوستر را ایده و تفکر حاکم بر طراحی آن شکل می دهد. پیش نویسی از داستانی که قصد روایت آن را دارید تهیه کنید. اگر طرح های سه بعدی و دارای عمق را انتخاب کنید، می توانید از این خاصیت بهره مند شوید و رستوران کوچک خود را بزرگ نشان دهید.

با بازکردن رول ها و نصب هر قطعه در کنار یکدیگر، تصویر نهایی شکل می گیرد. همچنین استفاده از یک تصویر زیبا و دراماتیک به خوبی میتواند پیام پوستر شما را انتقال دهد. گروه Dave Matthews برای رویدادهای متفاوت از پوسترهای زیر استفاده کردهاند که هرکدام از آنها به تنهایی نیز یک پوستر کامل محسوب میشود. برای مثال به پوستر رویداد مد زیر توجه کنید که در آن طراح تمامی اطلاعات موجود را تنها با یک تصویر از یک مدل به نمایش گذاشته است. پس متفاوت بودن طرح پوستر شما و چشمگیر بودن آن می تواند پوستر تبلیغاتی شما را در میان پوسترهای دیگر زبانزد کند. نوعی از کاغذ دیواری میباشد در ابعاد مختلف که بر روی آنها نوشته ها، طرح ها، نقاشی ها ، تصاویر زیبا و جذاب چاپ می شود. کنتراست تصویر از روشهای مختلفی به دست میآید. در بین نوع کاغذ های مختلفی که در سطح بازار موجود است، یکی از گزینه ها کاغذ هلندی می باشد، این کاغذ بدلیل چاپ پذیری بالا، خروجی کار بسیار شاداب، جذاب و مورد پسندی خواهد داشت. بیشتر پوسترها به شکل عمودی هستند و ابعاد آنها طوری است که از فاصله نزدیک قابل دیدن اند. پوستر خود را طوری طراحی کنید که باعث تحریک احساسات مخاطبانتان شود، زیرا در این صورت احتمال این که آنها پوستر شما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند بیشتر میشود.

برای این منظور میتوانید از جهان بیپایان طراحی کمک بگیرید. یکی از مهم ترین مزایای پوستر این است که قابلیت نصب در هر جایی را دارد که البته پیش از آن باید مجوز این کار از سازمان یا اداره مربوطه اخذ گردد. برای به دست آوردن یک طرح جالب، رنگها و عناصر مختلف را بر روی آن امتحان کنید. برنامه Poster Maker، تمام امکانات و آپشنهایی را که برای ارائه یک طرح تبلیغاتی مناسب نیاز دارید، در اختیار شما میگذارد. شما میتوانید با ایجاد تغییراتی در رنگبندی و عناصر پوستر قبلی، پوستر جدید خود را به دست بیاورید. حتی میتوانید از طرحهای عمودی و یا افقی نیز استفاده کنید. با چک کردن قیمت های طراحی شاید به فکرتان برسد که خودتان کمی فتوشاپ بلد هستید یا می توانید با استفاده از دیگر نرم افزارهای طراحی در گوشی برای خودتان یک پوستر طراحی کنید. هر ایده ای می تواند بهترین برای پوستر شما باشد به شرط این که به خوبی به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید