1- سرعت انتقال پیام

در مورد پوستر دیواری های سه بعدی آنچه بایستی بدانید، آن است که تصویر در اثر بکار بردن حاشیه های روشن و تاریک به صورت سه بعدی در برابر مخاطبان نمایان می شود. مثلا پوسترهایی که نقاشان برای نمایشگاه آثار خود می ساختند . سطح بایستی کاملا صاف و یکدست برای نصب پوستر دیواری باشد، از این رو ترمیم فرورفتگی ها یا برطرف کردن نم و رطوبت در موضع نصب پوستر از اولین گام ها محسوب می شود. 4- اگر پوستر در جایی قرار دارد که توسط کسی که سوار بر وسیله نقلیه است و یا کسی که در پیاده رو است ، دیده می شود . سادگی مقوله است که در اغلب محصولات گرافیک جهت سرعت بخشیدن به درک مفهوم استفاده می کنیم. در حوزه هنر پوستر دهه آخر قرن نوزدهم آثار تولوزلوترک می درخشند . لیکن پیوند تصویرهای شره با هنر نقاشی ، حتی به دوران روکوکو بر می گردد . با قرار گرفتن قسمت های مختلف تصویر همانند پازل در کنار هم نصب پوستر دیواری انجام می شود.

فرم ها همان شکلها و نمادهایی می باشد که در طراحی پوستر استفاده می شود که هرچه جالبتر باشند در ماندگاری طراحی پوستر شما مؤثرتر خواهد بود. آگهی هایِ نمایش اولین نمونۀ پوسترها بودند که در اوایل قرن نوزدهم در بعضی کشورهای اروپایی مخصوصاً انگلستان رایج گردید. که اکثرا متشکل از حروف چاپی بودند ، رایج گشت اما فن چاپ می بایستی مراحل پیشرفته تری را طی کند تا امکان پیدایش پوستر مصور رنگی فراهم گردد . هنرمند می تواند با بکار بردن خلاقیت در کنار رعایت اصول و استانداردهایی که در ادامه ذکر شده است پوستری جذاب را طراحی نماید. طراحی پوستر هر چه حرفه ای تر انجام شود، توجه بیشتری جلب می نماید و می تواند در همان نگاه اول موضوع مربوطه را در ذهن بیننده روشن نموده تا مخاطب به راحتی بتواند با آن ارتباط برقرار نماید. پوستر ابزاری تبلیغاتی تصویر محور است که این موضوع با عث می شود تا پوستر در ابعاد بزرگتری نسبت به تراکت تبلیغاتی، بروشور و یا کاتالوگ چاپ شود البته محتوای متنی پوسترها بطور خلاصه ثبت می گردند و عموما در فضاهای پرتردد نصب می گردند تا مخاطب پیام پوستر تبلیغاتی را از طریق تصویر دریافت نماید. اما در چاپ دیجیتال به علت آن که زینک وجود ندارد، برای چاپ تیراژ کم، کاربرد زیادی دارد.

از طرف دیگر پس از جنگ جهانی دوم بر خلاف سالهای نخستین پیدایش پوستر تا حدودی از قدرت طراحی در این هنر کاسته شده است . پوستر نیز از طرح گرافیکی دیگر مستثنی نمی باشد. دیگر هنرمندی که پوسترهایش سیر تحولاتی را از ناتورالیسم به داستان گرایی یا روزنامه نگاری توصیفی ایجاد کرد ، توفیل الکساندر ستنیلن سوییسی بود که مسافرت او به پاریس با به دنیا آمدن پیکاسو مصادف شد . اکنون که با مطالب ابتدایی استفاده از پوستر ها آشنا شده اید شاید بخواهید مکان مناسبی برای خرید پوستر در نظر بگیرید. شما برای چاپ عکس دلخواه خود بایستی تصویر را به لودیکور تحویل داده و پوستر دلخواه را برای نصب در محیط مورد نظر تحویل بگیرید. این نوع آگهی ها غالبا عاری از عناصر بصری جالب بودند ، و صرفا مطالب مفصلی را با حروف یکنواخت ارائه می دادند . این نوع دیوار پوش در دکوراسیون داخلی قابلیت نصب در فضاهای داخلی مختلف را دارد و محدودیتی از این لحاظ برای انتخاب طرح دلخواه وجود ندارد. ولی همین تعداد کم نیز تأثیر بسزایی را در این هنر بر جای گذارد و برای بسیاری از هنرمندان راهگشا بود .

هنرمندان گرافیک بسیاری از کشورها کوشیده اند از ویژگی های هنر سرزمین خود مایه گرفته و به هنر پوستر خود هویت ملی بخشند . از دهه اول قرن بیستم تدریجا پوستر سازان حرفه ای از نقاشان حرفه ای جدا شوند و این زمانی بود که به مرور هنر گرافیک نوین ، استقلال خود را به دست می آورد . چه چیزی ما را متفاوت می کند : ما اعتقاد داریم که طراحی و چاپ حرفه ای را در قلب خود قرار داده ایم، به ما به همین دلیل بیش از هر چیزی به جزئیات هر طرح و چاپ آن وسواس داریم. موفقیت مواد و مصالح در نشان دادن هنرهای ظریف و زیبا به وسیله پوسترها ، خیابانها را به عنوان یک نمایشگاه هنری به مردم شناساند. که به مرور تصویر و فرمهای زیبا نیز به طراحی پوستر اضافه شده است. این نوع پوسترها نیازمند بکارگیری تجهیزات چاپی مناسب بوده که تنها واحدهای معتبر در این زمینه قادر به تهیه و چاپ پوستر دیواری سه بعدی می باشند. در انتخاب نوع فونت نیز تا جایی که می توانید خلاقیت و زیبایی را رعایت کنید تا طراحی پوستر شما جلوه مناسبی پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید