1- سرعت انتقال پیام

ممکن است هر گونه برش یا جابجایی بعد از پرینت باعث ایجاد خلل در طرح اصلی پوستر شود. همچنین رنگ پس زمینه را به باید تا انتها در اطراف تصویر ادامه دهید و با رعایت این موارد حتی اگر لبه های تصویر برش بخورد باز هم مشکلی پیش نخواهد آمد. در مورد حاشیه امن طراحی پوستر باید این را بدانید که بهتر است ۱۰ میلی متر فضا برای حاشیه امن در نظر بگیرید و هیچ وقت طراحی ها را به لبه نچسبانید. پس بهتر است فایل نهایی با این فرمت ها ذخیره شده باشد. سعی کنید روش های مختلف تایپ را برای پوستر خود به کار ببرید و با تهیه ی پرینت سیاه و سفید از پوستر طراحی شده، نحوه خوانش مطالب و جایگیری تصاویر را مشاهده کنید. رنگها با تولید انرژی بر درک تم طراحی و جلبتوجه نقش بسزایی دارد. رنگ یک جنبه از انرژی است که طیف وسیعی دارد.

چنانچه تصمیم دارید در طراحی پوستر خود از رنگ های مختلف استفاده کنید، بهتر است رنگی را در پوستر به کار ببرید که در مخاطب انرژی ایجاد کند. پیوستگی در طراحی اهمیت زیادی دارد و باید پوستر از نظر ظاهری سریعاً هدف مد نظرتان را به مخاطب انتقال دهد. برای خلق یک طراحی اثرگذار، انواع روشهای تایپ را میتوان بکار برد. تنها با توجه به فونت بکار رفته در یک پوستر رویداد، میتوان اطلاعات زیادی استخراج کرد. به نوشته مجله ادباسترز، که به دست سازمانی از کنشگران رسانهای به نام بنیاد رسانه منتشر میشود، ۷۰ درصد مردم هنگام دیدن پوستر یا تبلیغات چاپی فقط به تصاویر نگاه میکنند، و ۳۰ درصد تنها عناوین را میخوانند. در این مبحث نمی خواهیم به تاثیر رنگ ها و مفاهیم بصری منتقل شده از آنها بپردازیم، تنها می خواهیم به اهمیت رنگ های استفاده شده در پوسترها اشاره کنیم. بهتر است بدانید رنگ های گرم به دلیل تاثیری که بروی بیوشیمی بدن می گذارد (افزایش هیجان و ضربان نبض) در پوسترهای خوراکی بیشترین استفاده را دارند و رنگ های سرد به دلیل تاثیر متقابل آن با رنگ های گرم، احساس آرامش و اطمینان را به بیننده منتقل کرده و شاید مثلا در پوسترهای تبلیغاتی سازمان های بیمه و یا بانک ها و …

بازی با رنگ ها در پوستر باعث نظر و توجه بیشتر می شود. یکی از طرح هایی که مشتریان در پوستر گرند دیزاین علاقه وافری به آن دارند پوستر دیواری حیوانات می باشد… به کمک این ابزار میتوانید پوسترهای خلاقانهای تولید کنید، طرح های زیبایی بسازید و المانهایی که همیشه به آنها نیاز داشتید را تولید کنید. همچنین میتوانید یکی از دیوارهای منزل را با پوستر سه بعدی بپوشانید و برای سایر دیوارها از مدل پوستردیواری ساده استفاده کنید. شما میتوانید با همه رنگها کار کنید. در فونت متن پوستر توجه داشته باشید که از فونت هایی با سایز کمتر از 6 در پوستر استفاده نشود زیرا ممکن است بعد از چاپ خوانایی نداشته باشند. پوسترها با هر عنوانی که باشند باید حس و عواطف هنرمند را در خود جای دهند و هنرمند متعهد به دور از موضوعات رایج در بازار و کلیشه ای، باید خلاق و نوآور بوده و همیشه آماده ارایه موضوعات جدید با تکنیک های نو، برای مخاطبین خاص خود باشد. مجموعه مدرن طرح با تیم طراحی چیره دست خود، با خلق بدیع ترین ایدهها و ترسیم بینظیری از جلوهی بصری سازمان شما بر روی پوستر، تجلی حضور برند تجاری شما را در ذهن مخاطبین جاودانه می سازد.در ادامه به نکاتی در مورد طراحی پوستر خواهیم پرداخت که پتانسیل بکارگیری موثر آن در استعداد ذاتی طراحان این مجموعه است و علت برجسته بودن این مجموعه نسبت به سایر رقبا در همین امر نهفته است و امیدواریم ذکر این نکات موجب ایده گرفتن برای طراحان عزیز شود.

فقط مواظب باشی هنگام کپی گرفتن فضای سفید بهصورت پرشده ظاهر نشود. فضای سفید و باز میتواند توجه بینندگان را به نکات کلیدی و اصلی متوجه کند. بکارگیری این رنگها این حس را به بینندگان القا میکند که کنسرت در فضای باز به همراه موسیقی شاد است و مطمئناً کنسرت مربوط به موسیقی راک نیست. 5) در نگارش متن باید حروف گذاری و علایم نگارشی به خوبی رعایت شود. برای داشتن این خروجی می توانید بعد از اتمام کار طراحی در برنامه مورد نظر، گزینه Save as را انتخاب کرده، و سپس در قسمت Save as type گزینه PSD را انتخاب کنید و فایل خود را با این فرمت مطمئن ذخیره کنید زیرا در این ساختار کیفیت تصاویر و چینش متون دقیقا مانند طرح اصلی حفظ می شود و متن هم خوانایی و کیفیت خود را خواهد داشت. همچنین بعضی خانوادهها از حضور در چنین منازلی رنج میبرند و خسته میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید