10 ویژگی یک پوستر خوب

دور نمایی کنید تا بتوانید بلافاصله کل پوستر را ببینید. گاهی استفاده زیاد از تصاویر و رنگ ها ممکن است حواس مخاطب را از اصل ماجرای پوستر دور کند. جابجایی جعبه های متنی و تصاویر در یک سند ورد بدون هیچ فضایی می تواند دردسرساز باشد. ممکن است جالب باشد که بدانید برخی از موفقترین پوسترها بجای استفاده از عناصر مختلف همچون تصاویر و المانهای مختلف تنها با استفاده از تایپوگرافی جذاب و مناسب توانستند موفق شوند. در حالی که ورد گزینه رنگ پس زمینه را دارد، این گزینه هنگام چاپ قابل مشاهده نخواهد بود. در صورتی که پوسترهای تبلیغاتی کاغذی بوده تا به راحتی در سطوح مختلف قابل چسباندن باشد. از آنجائیکه این پوستر و بنرها باید از فاصله دور خوانده میشدند،توانستند رشد عجیبی را در طرحهای تایپوگرافی بوجود آوردند. البته معمولا پوسترها به حالت عمودی و بنرها به حالت افقی چاپ میشوند. بینندگان این پوستر با دیدن آن متوجه میشوند که در چنین فستیوالی میتوانند شاد باشند و خوش بگذرانند. پوستر و بنر در ابعاد مختلف چاپ شده و به صورت عمودی بر روی دیوار یا سطوح دیگری نصب میشوند. بنابراین فراموش نکنید که زاویه دید مناسب برای مخاطبان خود با پوستر را حتما در نظر داشته باشید.

یک پوستر را اغلب روی دیوارها می شود دید. از تمام عناصر یکسانی که برای ایجاد یک سند استفاده می کنید می توانید برای یک پوستر نیز استفاده کنید، با این وجود چند مشکل بالقوه وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید. اگر در برنامه Digital Flyer & Poster Maker 2018 مشکل تبلیغات را نادیده بگیرید، متوجه می شوید که الگوهای فوق العاده ای را به شما ارائه می دهد. در حال حاضر محصول مشابهی در دنیا با این ویژگی وجود ندارد اما برند پاپیروس پوسترهای برجسته واقعی را در طرح ها، مدل ها و رنگ های متفاوت با کیفیت فوق العاده به شما ارائه میدهد. در بین طرح های جذابی که برای شما توصیه می کنیم، طرح پوستر دیواری سه بعدی است. در چند مقاله پیش با 11 نوع پوستر آشنا شدیم. اگر می خواهید اندازه قلم فراتر از اندازه پیش فرض ۷۲ pt باشد، روی شماره کلیک کنید و اندازه مورد نیاز خود را تایپ کنید.

برای تنظیم حاشیه اندازه پوستر، روی سربرگ Page Layout کلیک کنید. عناصر و طرح اصلی پوستر به هیچ عنوان نباید توسط چیدمان نامناسب تحت الشعاع قرار گیرند و حتی باید بتواند تقویت کننده آن باشد و این درست همان مفهوم حروف گذاری مناسب (Layout) می باشد. اگر قصد دارید متن زیادی را وارد پوستر کنید، استفاده از ویژگی موجود در Page Layout Ribbon یعنی دو ستون را در نظر بگیرید. اما در این پست سعی داریم تفاوت بین پوستر و بنر را از 4 بُعد بررسی کنیم. ما در مثال خود، از Gradient استفاده می کنیم که گزینه ای علاوه بر رنگ هایی است که با کلیک روی Fill در دسترس هستند. علاوه بر این انتخاب نوع چاپ بسته به عوامل مختلفی همچون اندازه، محل قرارگیری، مورد استفاده، مخاطبین و همچنین بودجه درنظر گرفته شده دارد. پوستر را معمولا برای دادن اطلاعات در مورد موضوعات مختلفی استفاده میکنند که این اطلاعات باید جامع و محدود باشد. پوستر دیواری کودک به بخشهای مختلفی همچون پوستر مناسب اتاق نوزادان، پوستر اتاق خردسالان، پوستر مناسب اتاق کودکان مدرسه ای و پوستر مناسب اتاق نوجوانان تقسیم میشود. پوسترهای دیواری با طرح گل یا چهره هم جوان پسندتر بوده و معمولا برای اتاق خواب ها کاربرد بیشتری دارند.

اما این دو تفاوتی با همدیگر دارند که در ادامه به آنها میپردازیم. تنوعی که در کاغذ دیواری پوستری وجود دارد، در هیچ روش دیگری یافت نمیشود. شما می توانید برای محل کسب خود پوستری در نظر بگیرید که نمونه آن در هیچ جا دیده نمی شود. هیچ قانونی مطرح نمی شود و به عنوان یک طراح این شما هستید که پوستر مورد نظر خودتان را طبق سلیقه و جهان بینی که دارید، طراحی خواهید کرد. اما تفاوت اصلی این دو در آن است که پوسترهای دیواری یک طرح جامع و کامل مانند تصویر یک منظره و.. جعبه های متنی در صورت کم بودن متن پوستر، مانند مثال اینجا ایده آل هستند. پس از اتمام پوستر، Ctrl-S را فشار دهید تا ذخیره شود. برای چاپ پوستر، روی منوی File کلیک کرده و Print را انتخاب کنید. برای ذخیره کردن پوستر به صورت PDF، روی منوی File کلیک کرده و Export را انتخاب کنید. برای افزودن پس زمینه رنگی، روی منوی Insert کلیک کنید، Shapes را انتخاب کنید و سپس بر روی Rectangle کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید